17 Kas 2014

Akıllı Köpek Zoomer, Çocukların Yeni Dostu...


Gerçek bir köpek gibi davranan akıllı köpek Zoomer çocuklar için mükemmel bir arkadaş.

Sensörleri aracılığıyla insanlarla etkileşime geçebilen Zoomer ile oynamak çok eğlenceli! Zoomer 30 farklı Türkçe komut algılıyor ve bu komutları gerçek bir köpek gibi yerine getiriyor. Mesela “Otur!” diyince oturuyor, “Patini göster!” diyince patisini uzatıyor. Numaraları ile herkesi şaşırtıyor!

Zoomer neredeyse gerçek bir köpekten farksız. Eğer ona komut vermeyi bırakırsanız etrafta dolaşıp türlü numaralar yapıyor;  havlıyor, geriniyor, kuyruğunu sallıyor. Onunla bir süre ilgilenmeyince  sonunda yorulup uykuya dalıyor. Evde köpek beslemek isteyen çocuklar ve aileler için Zoomer’ın en iyi yanı ise, sahibine gerçek bir köpek bakımının zorluklarını yaşatmaması. Zoomer asla etrafı kirletmiyor, aşıya ihtiyaç duymuyor ya da onu dışarı çıkarmanızı istemiyor.

Zoomer’ın yapabildiği numaralardan bazıları şöyle:

-          “Çişini Yap”: Yakınında gördüğü bir nesnenin yanına gider ve bacağını kaldırır. Ama korkmayın, gerçekten çiş yapmaz.

-          “Seni Seviyorum”: Ona “Seni Seviyorum” deyince o da “I love You!” diye karşılık verir. Zoomer çok sevgi dolu bir köpek!

-          “Uyku Zamanı”: Bu komutu duyunca esner, uykulu bir şekilde inler, daha sonra yere yatar ve horlamaya başlar. Her köpek gibi onun da uykuya ihtiyacı var.

-          “Koru Beni”: Zoomer hem akıllı hem de sadık bir dost. Ona “Koru Beni” diyince hırlayarak koruma pozisyonuna geçer ve hareket algıladığında havlar.

-          “Bayılma Taklidi Yap”: Sırt üstü yere yatar ve gözlerinde X işareti belirir. Çok numaracı bir köpek!

-           “Yuvarlan”: Sırt üstü döner ve yere yatar. Daha sonra tekrar ayağa kalkar.

-          “Hadi Oynayalım”: Ona bu komutu verip önüne bir top koyunca onunla oynamaya başlar.

-          “Otur”: Ona “Otur” deyince hemen arka bacaklarını düz tutup ön bacaklarını büker. Uslu köpek!

Zoomer çocuklar ve aileleri için sevgi dolu ve sadık bir dost. Eğer onu daha yakından tanımak isterseniz www.zoomerpup.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bir boomads advertorial içeriğidir.

ÇİKOLATA TOPLARI - ARTAN KEKLERİNİZİ DEĞERLENDİRİN
Merhaba,

Dün akşam evde kalmış olan yarım kekten çikolata topları yaptım. Oldukça güzel oldu. Sizlere de tavsiye ediyorum. Böylelikle hem kekinizi atmamış oluyorsunuz hemde tadında yapacağınız ufak tefek değişikliklerle yeni bir tada kavuşuyorsunuz.

Hemen tarife geçmek istiyorum. Bunu hazır kekle de yapabilirsiniz. Ben büyük bir kekten kalan yarım keki değerlendirdim. Eğer hazır kekten yapacak olursanız sanırım 2 paket kek yeterli olur.

İşte malzemeler

Artan kekleriniz ya da 2 paket hazır kek
250 gr. bitter çikolata
200 ml (1 kutu) krema
1 bardak kalın dövülmüş fındık

Süslemek için, hindistan cevizi, şeker glazürleri, toz fıstık

Yapılışı:

Kekleri geniş bir kaba ufalayın. Bu arada kremayı kaynama noktasına kadar kaynatıp içine çikolatayı ekleyin. Çikolata ve krema iyice özdeşleşip koyulaşana kadar pişirin. Ocaktan aldığınız karışımı ufalanmış keke dökün ve içine fındıklarınızı da ekleyerek iyice karıştırın.Ardından buzdolabına koyarak en az iki saat bekletin. İki saat sonra aldığınız karışımı, ceviz büyüklüğünde olacak şekilde yuvarlayın.Süsleme malzemelerine bulayın.Küçük muffin kaplarında servis edebilirsiniz.


Afiyet olsun

Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...