31 Oca 2015

HOMEND Royal Tea Çay Makinası Deneyimi -Bu makina konuşuyorMerhaba,

Ben çayı eğer misafir yoksa makinada yapıyorum. Evdeki makinamız çok eski olmamasına karşın bir süredir makinanın çalışması esnasında alttan su akıtma problemi vardı. Sorunu çözemeyince bende yeni bir makina almaya karar verdim.

Alışveriş merkezinde gezerken Karaca Home'da bu markaya rastladım. Şahsen daha önce duyduğum bir marka değildi ama mağaza yöneticisiyle yaptığımız konuşma sırasında, duyduğum bazı özellikleri beni çok etkiledi ve denemeye karar verdim.Homend bir Alman markası. Süpürgeden, tost makinasına, buharlı pişiriciden şarap açacağına kadar bir çok ürünü var. Benim aldığım Çay makinasının modeli Royal Tea 1701. Şimdi size biraz özelliklerinden bahsetmek istiyorum.


Teknik Özellikler


Plastik gövde ve cam demlik
1800 W
1 lt. demlik 1,9 litre su ısıtıcısı kapasitesi
Sesli uyarı sistemi
Mama suyu ve Kahve/yeşilçay ve Çay suyu hazırlama

Kullanım Özellikleri


Çay makinanız çay, bitki çayı, kahve suyu ve mama suyu hazırlayabiliyor. Üstelik tek tuşa basarak olması gereken sıcaklıkta. Mesela mama suyu yapacaksanız, tuşa basıyorsunuz mama suyunuz 40 derecede duruyor ve sizi sesli uyarıyor "Suyunuz hazır mimiğe afiyet olsun" diye :) Daha önceden hiç kaynamamış bir su ise 40 derece düğmesine uzun süreyle basıyorsunuz, önce suyu 100 dereceye kadar kaynatıyor sonra yavaş yavaş 40 dereceye getirip sizi uyarıyor. Bu sıcaklığı 5 saat boyunca korumaya devam edebilirsiniz. Gece uyandığında onu çok bekletmeden rahatlıkla mamasını yapabiliyorsunuz. Harika değil mi?Ya da çay yapacaksınız, yine ilgili tuşa basıyorsunuz su ısınıyor ve size haber veriyor "Suyunuz hazır Çayınızı demleyebilirsiniz." Çay suyunu 2 saat, kahve suyunu da bir saat sıcak tutar. Tabi bu ses olayından rahatsız olursanız bunu da düşünmüşler. Alt tabanında ses açma kapama düğmesi var onu kullanarak sesini kapatabilirsiniz.

Peki Nasıl Temizleyeceksiniz

Makinanız soğuduğuktan sonra kapama düğmesine basıp prizden çekmelisiniz. Makinanın filtresini elde ya da bulaşık makinasında yıkayabilirsiniz ancak diğer parçalarını sadece kuru bezle silmenizi öneriyorlar. 

Peki Ya Bozulursa O Zaman Ne Olacak

İşte en can alıcı noktası da bu.

2 yıl garanti süresi var. Üretimden kaynaklanan her türlü sorun garanti altında. www.homend.com  adresinden ürününüzü kaydederseniz işlem sırasında garanti belgesi dahil hiç bir belge sormuyorlar.

7 gün 24 saat kendilerine 444 32 45 nolu telefondan ulaşabiliyorsunuz. İnternet sayfalarından da canlı destek alabiliyorsunuz. Denedim, 15 sn. içinde soruma cevap verdiler. Online Yardım

Ürününüz arızalandığında servise götürmenize gerek yok. Telefon açıyorsunuz, gelip alıyorlar 48 saat içinde (2 iş günü) için de size geri getiriyorlar. Üstelik bunun için ayrıca bir ücret ödemiyorsunuz.

Bu özellikler hakkındaki düşüncenizi merak ediyorum. Ben çok beğendim. 

Sevgilerimle
Şafak
,Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...