14 Oca 2019

Epson SC-T Serisi, 2019’un Yıldızı Parlayacak Modelleri OlacakHerkese merhaba,

Teknoloji gün geçtikçe kendini yeniliyor. Eskiler hatırlarlar, yazıcı öyle her evde bulunmaz, yazarken cit cit diye ses çıkaran yazıcılarda delikli ve sürekli kağıt takarak çalıştırırdık. Sonra yeni modeller çıktı. Şimdi ise istediğiniz an elinizin altında olabilen, sadece yazıcı olarak değil, fotokopi ve scanner olarak kullanılan modeller mevcut.

Bugün ise sizlerle Lidya Grup Mehmet Döner 'in Epson markası ile ilgili anlattıklarını paylaşacağım. 

“Epson SC-T serisi, 2019’un yıldızı parlayacak modelleri olacak” 

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, alanında dünya markaları olan Xerox, Epson ve EFI’nin Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Temsil ettiği üç dünya markası, kendi kulvarlarında teknolojiye öncülük ederek, yeni ürün serilerini, dünya ile eş zamanlı olarak ülkemizde konumlandırıyor.

Epson’un geniş formatlı yazıcılarındaki mevcut modelleri reklamcılar ve kopyalama merkezleri tarafından tercih edilmektedir. Epson yeni nesil geniş format yazıcısı SC-T serisini ise, geçtiğimiz yıl Kasım ayında, ofislerin ve kurumsal müşterilerin hizmetine sundu. Böylece, inşaat, emlak, okullar, mühendisler gibi birçok meslek dalında faaliyet gösteren ofislere ve kurumsal pazara da adımını atmış oldu.

Epson’un sahip olduğu üstün teknolojiyle pazardan yoğun ilgi gördüğünü kaydeden Lidya Grup Geniş Format Ürünler Satış Müdürü Mehmet Döner, şunları söyledi:

“Epson SC-T serisi, iç mekan baskılar için, daha inovatif, son kullanıcıya yönelik olan, kullanım kolaylığı sağlayan, teknolojiyi tam anlamıyla yakalayan ürünler oldu. Epson, küçük işletmelere, ofislere, eğitim merkezlerine, kamu kurumlarına, inşaat firmalarına, perakende mağazaları gibi iç mekan baskı işlerini kendi ofis ortamında çözmek isteyenler için bu yeni ürün serisini çıkardı. Kafa ünitesi dahil sahip olduğu teknoloji, baskı kalitesi, düşük sahip olma maliyeti gibi birçok artısı bulunan Epson SC-T serisi, 2019’un yıldızı parlayacak modelleri arasında yer alacaktır” dedi.

Diğer markalara da kafa üreten Epson, kendi ürünlerinde özel kafa ünitesi kullanıyor

Epson ürünlerinde; kalite, inovasyon, performans gibi birçok artının yer aldığını anlatan Lidya Grup’tan Mehmet Döner, konuşmasına şöyle devam etti:

“SureColor SC-T serisi geniş formatlı yazıcılarda, kalite, inovasyon, performans dahil herşey var. Toplam sahip olma maliyetinin ekonomik olması, özellikle geniş formatlı yazdırma işleri bulunan ofislerin ve kurumsal işletmelerin, dış kaynak kullanım ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Nitekim yeni SureColor SC-T serisi, tüm geniş formatlı yazıcılardan daha küçük boyutta olması nedeniyle de, çalışma alanlarına rahatlıkla sığmaktadır. Tüm bu artılarından daha da önemlisi, serideki her yazıcı Epson’un kendisine özel olan eşsiz PrecisionCore baskı kafası teknolojisine sahip olmasıdır. Bilindiği üzere Epson, dünya geneline, makinenin can damarı olan “kafa ünitesi”ni üretmektedir. Yılda milyonlarca adet ürettiği kafa ünitelerini de, pazardaki diğer firmaların hizmetine sunmaktadır. Epson kendi markasıyla ürettiği geniş formatlı yazıcıları içinse, Tfp micro piezo teknolojisini kullanarak kendisine özel kafa ünitesi üretmektedir. Epson’un kendisine özel ürettiği kafa ünitesi yedek parçalar arasında bulunmaktadır. Epson’un kafa ünitesinin 2 yıl garantili olması ve yedek parça statüsünde yer alması da, doğal olarak makinenin baskı ve işletim maliyetlerini aşağıya çekmektedir. Yeniden özetleyecek olursak, Epson SC-T serisinde, 2 ana modelin altında 6 farklı ürün modeli çıkardı. Bu serideki modellerin adı, 3100, 3100n, 5100, 5100n, 3400, 3400n, 5400 oldu. Bu seri, inşaat firmaları, emlakçılar, market zincirleri, eğitim kurumları, küçük işletmeler gibi, baskı işleri olan işletmelerin, kendi işlerini işletmelerinin içerisinde yapabilmelerine imkan vermektedir. Epson’un endüstriyel pazarın hizmetine sunduğu geniş formatlı yazıcıların, ofis ortamına uyarlanmış versiyonu olan SC-T serisi, sahip olduğu üstün özellikleri nedeniyle kurumsal şirketlerin ve ofislerin yoğun talebiyle karşılaşmaktadır. Epson makineleri kısaca, üstün performansı ve üretkenliği garantileyen teknolojisiyle, her boyuttaki işletmeler için mükemmel sonuçları ortaya çıkarmaktadır. Ofisinizin bir köşesinde olan bu geniş formatlı yazıcılar, aynı zamanda printer özelliği de sunarak, A3 ve A4 kağıt çıktılarının alınmasına da imkan sağlamaktadır. Ürünlerin wifi bağlantısı var, direk usp’lerden çıkış alınmakta ve günümüzün teknolojik gereksinimleri makinelerin üzerinde mevcuttur. Özetle, ister geniş formatlı yazıcıya ilk kez yatırım yapılsın, ister güncel yazdırma ve kopyalama olanakları genişletilmek istensin. Epson SureColor SC-T serisi, işletmelerin tümüne çözüm sunacaktır” diye konuştu.  

Ülke genelinde “bayi kanalı” yapılanması kuruyor

Epson’un ofisler ve kurumsal işletmeler için pazara sunduğu yeni nesil geniş format yazıcısı SC-T serisi, kamu ve özel sektördeki tüm firmaların ihtiyacını karşılaşacak teknoloji ve kaliteyi sağlamaktadır. Ülke geneline daha etkin hizmet verebilmek için SC-T serisi için bayi kanalı yapılanmasına başladıklarını ifade eden Mehmet Döner, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz yıl itibariyle SC-T serisi ürünleri için, bayi kanalı atama görüşmelerimiz devam ediyor. Bu yılın ilk yarısında bayi kanalı yapılanmamızı tamamlamayı planlıyoruz. Lidya Grup’un ülke genelinde sahip olduğu yapılanması bugüne kadar ağırlıklı olarak endüstriyel üreticilere hizmet verirken, bu yeni ürün grubuyla ofislerin ve tüm işletmelerin ihtiyaçlarını da karşılamış olacağız. Bu yıl bu ürün grubuna yoğun talep olarak, başarılı olacağımızı öngörüyoruz. Örneğin, 10 şubesi olan bir market zincirini düşünelim. Bu market zincirinde kampanyalı ürün satışlar olmakta ve iç mekandaki tanıtım bannerleri sürekli değişebilmektedir. Şuan dışarıda yaptırılmakta olan bu işler, SC-T serisi ile kurum içerisinde yapılıyor olacaktır. Böylece hem zamandan, hem maliyetten ciddi bir tasarruf sağlanacaktır. Aynı zamanda, Epson’da tüm ürünler, ekolojik olarak sürdürülebilir bir yaşam döngüsü düşünülerek geliştirilmektedir. Epson, ürünlerini tüm yaşam döngüsü boyunca çevresel etkileri ve CO2 emisyonlarını en aza indirme bakış açısıyla tasarlanıyor. Epson, maliyetleri düşük tutmaya yardımcı olan ve kolay değiştirilebilen, çeşitli boyutlarda mürekkep kartuşu seçenekleri de sunmaktadır” şeklinde konuştu.


Her işletme için geniş formatlı yazıcı olan “Epson SC-T Serisi” hakkında

**Mimarlar: CAD tasarımlarını, olağanüstü ayrıntılarda gösteriyor. SC-T serisi geniş formatlı yazıcılar, CAD yazdırmanın ve çizimin, ozalit kopyaların yanı sıra müşteriler ve projelerin yasal süreçlerinin ihtiyaç duyulan ticari teklif ve belge gereksinimlerini karşılamaktadır.

**Reklam ajansları: Hızlı ve sorunsuz bir biçimde canlı, göz alıcı reklamlar yaratarak, müşterilerin dikkatlerini çekebilirsiniz. Büyük fotoğraf kalitesindeki posterlerden flamalara dek her şeyi basmak mümkündür.  

**Mühendisler: Düşük maliyetler ve yüksek hızlar, SC-T serisi geniş formatlı yazıcıları mühendisler için ideal kılmaktadır. İhtiyaç duyduğunuzda ayrıntılı ve doğru resimler, büyük ölçekli çizimler, şemalar, ozalitler ve daha fazlasını üretebilirsiniz.

**Küçük işletmeler: Posterlerden afişlere, sunumlardan grafiklere kadar işletmeniz için gereken tüm ürünleri basabilirsiniz. Geniş formatlı yazdırma, markanızın imajını ileri bir seviyeye taşıyarak, işletmenizi rekabette daima ön plana çıkaracaktır.

**İnşaat sektörü: Geniş formatlı bir yazıcı ile CAD çizimlerini veya diğer plan görüntülerini kağıt üzerine aktarmak kolaydır. Hızlı şekilde bina içi işaretleri, bina giydirmeleri gibi afişlerin çıktılarını kurum içerisinde üretebilirsiniz. 

**Eğitim kurumları: Okullarda sınıf içlerinde kullanılacak basılı tanıtım materyalleri, öğrencilere ve öğretmenlere eğitim sırasında ilham veren bir görsellik sunacaktır.  

**Emlak işleri: Emlak sektöründe çalışanlar, kendi panoları, ilanları ve gerekirse bölge haritaları hakkında bilgiler vererek, müşterilerine iyi bir sonuç sunmak için çalışmaların çıkışlarını alacaklardır.  


ParamKart ve TIRPORT’dan Dev İşbirliği

ParamKart
ParamKart ve Tırport İşbirliğiElektronik para ve ödeme sistemlerinin öncü kuruluşu Turk Para ve lojistik yönetiminin parlayan teknoloji şirketi TIRPORT, 2019’a önemli bir işbirliğini duyurarak girdiler.

Geleceğin ödeme sistemlerine odaklanan Turk Elektronik Para A.Ş., Türkiye’de Bankalararası Kart Merkezi(BKM) üyeliğine kabul edilen ilk ödeme şirketidir. Sektöre birçok yenilik getiren şirket, TROY ve Mastercard lisansına sahip ilk elektronik para şirketi olma ayrıcalığına da sahiptir. 

TIRPORT ise, lojistik yönetimini uçtan uca dijitalleştirdi. Geliştirdiği mobil tabanlı teknolojilerle dünya çapında dijital bir platform yaratarak sektöre kazandırdı. 2018 yılı içinde Alibaba’nın düzenlediği dünyanın en iyi startupları yarışmasında, binlerce rakibini geride bırakarak, iş modeli ve teknolojileriyle Çin’de Hangzhou’daki dünya finallerinde dünyanın en iyileri arasında yer almayı başardı. 

Bu büyük işbirliği ile onbinlerce kamyoncuya, TROY Logolu Param TIRPORT Kart’lar verilecektir. Artık nakliye ödemeleri TIRPORT ve Turk Para güvencesiyle elektronik para ile ödenecektir.

Taşımacılık sektörünün yıllık büyüklüğü 300 milyar TL

Taşımanın %92’sinin karayolları ile yapıldığı ülkemizde her gün yaklaşık 600 bin kamyon yük taşıyor. Avrupa’nın en büyük kamyon pazarı olan Türkiye’de 850 bin kamyon yollardadır. 1.2 Milyon SRC belgeli şoför ekmeğini bu işten kazanıyor. Yüzlerce lojistik firması, taşıma kooperatifi, ambar ve binlerce taşeron firma yük organizasyonu ve taşımacılık yapıyor.

Yıllık 300 Milyar TL’nin üzerindeki bir paranın döndüğü taşımacılık sektöründe “Ödeme” en kritik süreçlerden birisi. Çünkü Lojistik firmalarının “ÖZMAL” olarak adlandırılan kendilerine ait kamyon oranı %5’lerin altındadır. Türkiye’de yollardaki kamyonların %95’i şahıslara ait. Kamyonun bütün operasyonel yükü de, kamyoncunun sırtındadır. Kamyoncu için ödeme ve ödeme araçlarının likitliği hayati derecede kritiktir.  

Türkiye’de günlük nakliye ödemesi tutarı 800 Milyon TL’nin üzerindedir. Bu tutarın da en az 1/3’ü doğrudan nakit olarak yapılıyor. Türkiye’de kamyonculara günlük nakit yapılan ödeme tutarı 250 Milyon TL’nin üzerindedir.

Tırport ödeme
ParamKart ve Tırport İşbirliği


Param TIRPORT kart ile onbinlerce kamyon şoförü, ödeme takibi ve çilesinden kurtulacak

TIRPORT geliştirdiği mobil tabanlı teknolojilerle yükün ve taşımanın uçtan-uca izlenmesini sağlarken yük sahibine her an güven verecek teknolojileri sunuyor. Turk Elektronik Para A.Ş. güvencesindeki TROY baskılı ParamKart, Türkiye’deki 2.9 Milyon POS cihazı ve binlerce ATM’den paraya hemen ulaşılabilmesini veya ödeme yapılabilmesini mümkün kılıyor.

TIRPORT’a özel hazırlanan Param TIRPORT kart ile onbinlerce kamyon şoförü ödeme takibi ve çilesinden kurtuluyor. Lojistik firmaları ve yük sahipleri, artık nakliye ödemelerini 7/24 doğrudan Param TIRPORT kartlara yapabilecekler. Kamyoncular kendilerine yapılan ödemeleri, TIRPORT Mobil App ile takip edebilecekler.

Param TIRPORT kartlarla, Türkiye’deki tüm ATM’lerden nakit çekilebileceği gibi anlaşmalı akaryakıt zincirleri, binlerce anlaşmalı mağaza ve işyerinden indirimli alışveriş yapılabilecek. Ayrıca, kullanıcı performanslarına bağlı olarak kredilendirilmiş nakit avans, taksitlendirilmiş alışveriş vb. hizmetlerden de yararlanabilecekler.

Bu dev işbirliği ile 2020 yılı sonuna kadar, 10 binin üzerinde üye iş yerine ulaşılması, 200 binin üzerinde kamyoncunun sisteme entegre edilmesi ve günlük 10 Milyon TL’nin üzerinde bir işlem hacmine ulaşılması hedefleniyor. 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...