21 Ara 2018

Öksürük İçin Bal ve Taze Zencefil Tedavisi

Merhaba,

Öksürük mevsimi hala bir çok çocuk için devam ediyor ne yazık ki Geçtiğimiz haftalarda sizler için Öksürük İçin Siyah Turp ve bal yazımı paylaşmıştım. Bugün de yine öksürük için bal ve taze zencefil tedavisi için yaptığım karışımını paylaşmak istiyorum. 


İhtiyacınız olan şey, gerçek bal ve taze zencefil. Taze zencefil yamuk yumuk kök gibi birşey. Onu güzelce kabuklarından soyuyoruz. Ardından minik minik kesiyor ve küçük bir kaba koyuyoruz.


Alternatif tedavi
Öksürük İçin Bal ve Taze Zencefil Karışımı


Öksürük İçin doğal tedavi
Öksürük İçin Bal ve Taze Zencefil Karışımı

Üzerine bal ekliyoruz. ( Bal 1 yaşından küçük çocuklarda ve alerjisi olanlarda kesinlikle tüketilmemelidir.)

öksürük tedavisi
Öksürük İçin Bal ve Taze Zencefil Karışımı

öksürüğe ne iyi gelir
Öksürük İçin Bal ve Taze Zencefil Karışımı

En az bir gece beklettiğiniz bu karışımı sabahları kullanabilirsiniz. Yaşa göre miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Zencefilin Bir çok faydası olduğu paylaşılsa da sürekli tüketilecek bir koruyucu değil. 

Çünkü zencefilin bazı yan etkileri ve zararları da var. Geçtiğimiz günlerde okuduğum bir haberde,  Zencefilin, kanın pıhtılaşma mekanizmasının ilk basamağında görev alan trombosit denilen kan hücrelerinin fonksiyonunu bozmakta olduğu, Trombositlerin fonksiyonlarındaki bozukluk, pıhtılaşma mekanizmasının ilk basamağını bozarak, kanamaya eğilim oluşturduğu yazıyordu. Göğüs Cerrahı Prof. Dr. Gökhan Yuncu "Zencefilin, kan sulandırıcı ilaçlarla da birlikte kullanılmaması gerekiyor. Kullanılması durumunda kendiliğinden kanamalar oluşabiliyor. Hemofili hastaları da kanama riskinden dolayı tüketmemeli. Herhangi bir ameliyat olması gereken hastalar, en az bir iki hafta kadar önce, zencefil ve zencefili içeren yiyecek içecekleri tüketmeyi bırakılmalıdır." diye özellikle belirtmiş.


Umarım hiç kullanmak gerekmez. Yine de aklınızda bulunsun. 

Bir başka yazıda tekrar görüşmek üzere,


Buraya tıklayarak beni GFC takibine kolayca alabilirsiniz

Ayrıca sosyal medya hesaplarımdan takip ederseniz çok mutlu olurum :)


InstagramTwitter , Facebook

Sevgiler


Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...