8 Mar 2016

ENA FARMA ile Sağlıklı Yarınlar SemineriHerkese merhaba,

Geçtiğimiz hafta, Ena Farma firması ile birlikte bir etkinliğe ev sahipliği yaptık. Sevgili arkadaşım Önce Kadın Sonra Anne blogunun sahibi Melis ile birlikte, firmadan gelen talep üzerine bir etkinlik gerçekleştirdik. Oldukça kalabalık ve bilgi yüklü dolu günde, hem bilgilendik hem de keyifli anlar gerçekleştirdik. 


Etkinlik mekanımız Hidiv Kasrı oldu. Biz anneler kahvaltı eşliğinde bilgilenirken, çocuklarımız da ayrı bir odada eğitmenler ve palyaço ile birlikte hem kahvaltılarını yaptılar hem de eğlendiler. 

Etkinliğimiz, şirket sahibi Meryem hanım'ın konuşması ile başladı. Şirketi nasıl kurduklarını, ürünleri nasıl geliştirdiklerini anlattı ki burası tam da annelere göre bir durum. 
Ardından Ürün müdürleri İlknur hanım, ürünler hakkında bilgi verdi. Önce size ürünlerini tanıtmak istiyorum.


Olay ilk başta Meryem hanımın ilk çocuğu doğduğu zaman başlıyor. Öyle bir gaz sancısı çekiyor ki küçük bebek, anne ne yapacağını şaşırmış durumda. Baby-xZen böyle doğuyor. 
Ardından Cold-mix damla doğmuş. Reklamlardan hatırlarsınız ürünü. Çevremde de bazı arkadaşlarım bahsetmişti o nedenle de benim için ilgi çekici oldu. Burun tıkanıklığı yaşayanlar ve soğuk algınlığı yaşayanlar için yastığa yada yakaya damlatıldığında burun açıcı özellik taşıyor. Hatta şöyle bir faydası da olduğu söylenmekte. Soğuk algınlığı yaşayan birinin bulunduğu ortama bir kaç damla bir mendile damlatılırsa,  diğer kişilerin mikrobu alması engelleniyormuş ve burun mukozası mikropların bedene  girmesini engelliyormuş. Alkol, entol ve reçine içermediğinden bebeklerde de güvenle kullanılabiliyor. 
BayBay Forte damlanın doğuşu da, yine uyuyamayan bir çocuğun ve annesinin de bundan olumsuz olarak etkilenmesinden dolayı oluyor. Gece boyunca sürekli kalktığı için Meryem hanım yine araştırmalara başlıyor. Sonunda da ürün yapılıyor. Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde kullanılabiliyor. İçeriğinde ise, Melisa otu, Mayıs papatyası ve Ihlamur var. Tamamen bitkisel. 
Başağrıları iki gruba ayrılıyor. Biri gerilim tipi baş ağrısı bir diğeri ise Migren. Gerilim tipi baş ağrısının belirtilerini ise ; 
• Donuk veya şiddetlenen baş ağrısı
• Başınızın yan taraflarında, arka tarafında ve alın bölgesinde gerginlik ve basınç hissi
• Kafa derisi, boyun ve omuz kaslarında hassasiyet
• Bazen iştah kaybı gibi


Maxerin Cooler, hem bu gerilim tipi baş ağrılarına iyi geliyor hem de orta dereceli migreni. Ben açlık ve yorgunluk nedeniyle, baş ağrısı sık yaşıyorum ve ne yazık ki, oldukça zararlı dendiği halde baş ağrımı sadece bir çeşit ilaç iyileştirebiliyordu. Bu ürünü kendimde denedim ve sonuçtan çok memnunum. Kullanma talimatında 15 dakikada bir 3 kere şakaklara anla ve enseye sürülmesi gerektiği yazıyor. Kullanımı çok kolay, özel şişesi sayesinde, dokunmanız yeterli oluyor. 6 yaş üzeri çocuklarda kullanabiliyorsunuz. 
Oğlunun okul hayatı başladığında, bir çok öğrencide yaşanan bit sorunu baş göstermiş. Bilinenin aksine bit temiz insanlarda daha çok görülüyor. Bunun nedeni ise bitlerin saç derimizden besleniyor olmaları. Piyasada bir çok ürün ne yazık ki böcek ilacı içeriyor. Bitrin Bit spreyinin farkı, saç derinizi kaplayarak bitlerin beslenmesini engellemek. Hamileler ve astım hastaları da güvenle kullanabiliyor. Bu arada önemli bir bilgi daha aldım. Bir çoğumuzun kullandığı bit tokası ve bit rozeti içeriğinde kafur maddesi olduğu için yasaklanmış. Nedeni ise astımı tetiklemesi. Halen satılıyor olmasının nedeni ise yeterli kontrollerin yapılamaması :( Carven bitkisel Kekik şurubu ise öksürük için oldukça faydalı. Hem çocuklar hem de yetişkinler için olan çeşitleri var. Aslında birebir aynı tek fark, çocuklar için olanın biraz şekerli oluşu. 
  • Antibakteriyal ve anti-viral etki göstererek bronşit, boğmaca ve üst solunum yolu      enfeksiyonların da,
  • - Kuru ve balgamlı öksürükte,
  • - Reflüye bağlı ses kısıklığı ve boğaz tahrişlerinde
işe yarıyor. Bu ürünü de eşim kullandı ve oldukça memnun kaldı. 


Bir diğer ürün çeşidi ise, Fitomed Drog Bitki çayları. Bitki çaylarına ise ayrı bir önem veriyorlar. Mesela ıhlamurun sadece çiçeklerini kullanıyorlar çünkü çiçekleri faydalıymış. Kuşburnu ise, kurutulmuş taze meyvesi. her birinin soğuk algınlığına faydası var. 

Önümüzdeki günlerde fırsat buldukça ürünleri daha detaylı olarak Bloggerlar Paylaşıyor da yayınlayacağım. 


Her konuda bizimle ilgilenen ve faydalı ve güzel bir etkinlik olması için bizi destekleyen firmaya ayrıca çok teşekkür ediyorum. 

Sevgilerimle

Şafak


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...