14 Eki 2016

Küçük Prens - Kitap Yorumu

Küçük Prens - Kitap Yorumu


Şu büyüklerin işine akıl sır ermiyor 👦


Çok haklı di mi Küçük Prens?  Bizler büyüdükçe çocukluğumuzu unutuyoruz. Belki de bu nedenle büyüdükçe gönül gözümüzün yerini, vucudumuzda ki gözümüz alıyor. Bu gün sizlere okuyucuyu düşündüren, okudukça yeri geldiğinde duygularını sorgulatan bir kitap yorumumu paylaşacağım. 


Küçük Prens - Kitap Yorumu


Tüm dünyada en çok okunan kitaplardan biri olma özelliğini taşıyor. Yazarın hayat hikayesini Wikipedi'de okuduğumda 44 yıla sığdırdığı hayatında, böylesi başarılı bir kitap yazdığı için kendisine hayranlığım arttı. Asıl mesleği Pilotluk olan Antoine Marie Jean-Baptiste Roger, comte de Saint Exupéry Küçük Prens kitabını yazdıktan bir yıl sonra savaşta kaybolmuş. Uçağının enkazına ise 2000 yılında balıkçılar bulmuş. Kimbilir belki de ölmemiş ve farklı bir hayat yaşamayı tercih etmiştir. Yazarın kitabı aslında 1000 sayfanın üzerinde. Ancak isteyen yayınevi istediği kadarını yayınlıyor anladığım kadarıyla. Bu nedenle de tüm kitaplar biraz benzer biraz farklı. 

Küçük Prens - Kitap Yorumu

Ben yıllar önce okumuştum ve kitabı okuduğumda en çok tilki ile olan diologlarından etkilenmiştim. Simdi sıra Ege'de. 

Belki 7 yaş çocuğunun kendi kendine okumasi icin, henüz erken bir secim ama Küçük Prens kitabının Ege için faydalı olacağını düşünüyorum. 


Ders olarak okuyunca bazen çocuklar kitap okumak istemiyor. zorunluluk gibi değil, canı istedikce 3-4 sayfa okuyor. Bu gün ne anlatıyor bu kitap dedim okuduğu kadarını anlattı. Hem böylelikle sadece hızlı okumayı değil, bir kitabın okudukça nasıl güzel duygular verdiğini, yeni şeyler öğrettiğini de anlar. Merak eder sonrasını. Şimdiden farklı deyimler okuyor anlamını soruyor. Gelelim Kitap ve Detaylara
Yazar :           
Antoine Marie Jean-Baptiste Roger, comte de Saint ExupéryYayınevi  :   Altınbilek Yayınları


Basım Yılı :   2015

Sayfa sayısı : 117

Fiyat :             9,90TL   ( Birçok online satış sitesinde ve yayınevinin kendi sitesinden alabilmeniz mümkün)

Kitap yazarın, kendi çizimleriyle renklendirmis. Bu da çocuklar için okumayı çok daha zevkli bir hale getiriyor.


Bir başka kitap yorumunda görüşmek üzere

Sevgiler

Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...