25 Ağu 2014

TARHANA BABADAN BİN YILLIK ŞİFA


Tarhana, bizim ailede çok önemli bir besin kaynağı. Anneannemiz her sene yapıyor ve en büyük pay bizim eve geliyor. Hatta erken bitip, anneanne, teyze, dayı kimin evinde varsa onları da topluyoruz :) Çünkü çok besleyici, hazmı kolay. Daha ne olsun.

Çocuklar annemin yaptığı tarhanadan başkasını da yemiyorlar. Geçen aylarda katıldığım #Gardenevent sponsorlarından Tarhana Baba'dan gelen tarhanayı bu nedenle pişirmemiştim. Ancak çok da merak ediyordum. Bu nedenle bugün hadi bir cesaret deyip denedim. Sonuç mu? Şaşırtıcı... Çocuklar ilk defa başka birinin yaptığı tarhanayı yediler. Tarhana Baba olarak ünlenen Mustafa Yeldanlı 1938 Uşak doğumluymuş. 1976 yılında, evde yapılan tarhana ve salçayı yapıp satma fikri ile ticarete atılmış. O dönemlerde bu nedenle alay konusu bile olmuş, kim alacak demişler. Ancak o yılmamış, zamanla çocuklarını da işin içine katarak, büyümüş ve 2005 yılında bayrağı oğullarına teslim etmiş.

Tarhana babanın ürünü sadece tarhana değil. Aynı zamanda, reçel, marmelat, pekmez, erişte gibi birçok ürünü internet sitesi üzerinden sipariş verebiliyorsunuz. Günümüzde rastlanmayan bir durum ilgimi oldukça çekti. Kapıda ödeme yapabildiğiniz gibi, ürünü teslim aldığınızda paket içerisinde ödeme yapabileceğiniz hesap numaraları çıkıyor ve siz 10 gün içinde yatırabiliyorsunuz. Bu devirde kimse kimseye güvenmezken, Tarhana Babanın güveniyor oluşu, aslında onun ne kadar güvenilir olduğunu ispatlıyor bence. Tıpkı geçmişteki, ticari ahlak gibi.

Tarhana Baba markası ile tanıştığıma çok memnun oldum. Diğer ürünlerini de en kısa sürede denemek istiyorum. Sizde sitesini inceleyin derim.

Ürünler ve Fiyat listesi için Tık Tık

Sevgiler
Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...