29 Kas 2014

SADE DÖNER & IZGARA - MUTLAKA ZİYARET ETMELİSİNİZ.

Merhaba,

Bankacılık zor meslektir bilenler bilir. On sene o mesleği yaptıktan sonra Ege'nin ruh sağlığının bozulmaya başlaması ve çalıştığım bankanın batıp bir başka bankaya satılması sonucu yaşadığım gerginlikler nedeniyle işten ayrılmıştım. O dönemde benim gibi birçok meslektaşım ya başka bankaya geçti ya da sektör değiştirdi. Bunlardan biri de arkadaşım Ömer Yılmaz. Kendisi Güneşli'de oldukça şık ve hijyenik bir yer açtı.
Facebook sayfası için Tık Tık

İçerisi çok düzenli ve temiz.Vitrinine baktığınızda iştahınız daha da artabilir :)
Sabahları kahvaltı ya da soğuk sandviç çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. 

Öğlen ve akşam yemeklerinde de bol seçenek var. Özellikle çalışanlar için öğlen yemeklerinde uygun olacağını düşünüyorum. Özel mantı günleri de var.


Dilerseniz paket servis talep edebiliyorsunuz.
Peki fiyatlar nasıl dediğinizi duyar gibiyim. Buyurun siz inceleyin.Yolunuz o taraflara düşerse mutlaka ziyaret edin. Benden de çok selam söyleyin olur mu :)

Sevgiler

Şafak

ALİ GÖDE ŞALGAM SUYU #GARDENEVENTMerhaba,

Mayıs ayında gittiğim #gardenevent etkinliğine sponsor olan firmalardan biri de Ali Göde şalgam sularıydı. Şalgam suyu benim de severek tükettiğim içeceklerden biri. Acılı ve acısız olarak üretilen Şalgam suyunun her türlüsünü severek içiyorum. Şalgam suyunun en önemli ham maddesi mor havuç.

Mor havucun A vitamini açısından oldukça zengin olduğu ve özellikle göz sağlığı için çok faydalı olduğu bilimsel bir gerçek. Kolesterol ve bağırsaklara da çok faydalı. Ayrıca iştah açıcı ve vücuttaki toksinleri atıcı özelliği var.

Şalgam suyu çoğunlukla Adana'da üretiliyor ve güney illerinde çok fazla tüketiliyor. Mesela rakı içerken su yerine şalgam suyunu tercih edebilirsiniz ve daha geç sarhoş olmanızı sağlıyor bu da benden küçük bir tiyo olsun ;)Ali Göde Şalgam suları da 1930 yılından beri piyasada. Adana'da kendilerini tanımayan yok. Babaları bu işi başlatmış. Kuruköprü'de bir efsane olduğu söyleniyor. Şimdi ise oğul ve torun bu işi sürdürüyorBulguru mayaladıktan sonra, mor havuç ve şalgamla beraber dut ağacından yapılan özel fıçılara konuluyor.


Bir süre fıçılarda kalıp, parçalanmaya başlayınca da süzülerek sadece suyu bırakılıyor. Acılı yapmak için de çeşitli baharatlar kullanıyorlar. Rengini veren mor havuç. Bazıları bu mor havuca kırmızı havuç ya da siyah havuçta deniyor.

Diğer şalgam sularından bir farkı da daha az tuz kullanılması. Sadece mayalanma döneminde tuz katılıyor. İçinde katkı maddesi, limon tuzu veya koruyucu olmadığının da garantisini veriyorlar.

Son zamanlarda bir çok televizyon kanalına da ev sahipliği yapmış olan firmanın Adana'da 2 şubesi bulunmakta


İstanbul'da bazı yerlerde bulabileceğiniz gibi isterseniz internet üzerinden de sipariş verebilirsiniz. 

Facebook sayfalarına ulaşmak için Tık Tık

Sevgilerimle
Şafak

Not: Resimler firmanın facebook sayfasından alınmıştır.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...