8 Nis 2015

VARİS VE VARİS ÇORAPLARI

Merhaba,

Hem sağlık hem de estetik açısından sıkıntılı bir durum varis. Düşünsenize o güzelim bacaklarınızda yeşil yeşil kabarık damarlar. Sanırım bende bir bacağımda yakında böyle bir sorunla karşılaşacağım.

Beğenerek takip ettiğim MediproCenter​ e-ticaret sitesinde satışa sunulan ürünleri gördüm 2 gün önce. Bloglarında da varis ile bilgili herkesin anlayacağı dilde bilgi paylaşmışlardı.

Mesela kadınlarda erkeklere oranla daha sık karşılaşılıyormuş. Ağrı, karıncalanma, gece krampları, ciltte renk değişimleri ve kanama en sık karşılaşılan şikayetlermiş. Benim de Ocak ayında çok uzun saatler ayakta kaldığımda bir anda oluşan bacak derisi altında ki kanama acaba sorularıma neden olmuştu. Şu an geçti ama sanırım doktor kontrolü yaptırmam lazım.

Bloglarında ki varis ile ilgili bilgiyi  okuyun derim. Alınabilecek tedbirleri de paylaşmışlar. Bende sizlerle paylaşmak istedim.

http://blog.mediprocenter.com.tr/varis-nedir/E-ticaret sitelerinde varis çoraplarından Novamed ve  Mediven'in ürünleri satışa sunulmuş. Dizüstü, diz altı ve külotlu olmak üzere bir çok çeşit var. Erkeklere yönelik ürün bulmak da mümkün.
Varis Çorapları ile ilgili Ürünleri detaylı incelemek için Tık Tık

Ailesel geçiş oranı %50 den fazlaymış. Eğer varis şüphesi taşıyorsanız,bir kalp damar cerrahına görünmemiz gerekiyormuş.  Ayakları uzun süre sarkıtarak oturmamak gerekiyor, çok uzun süre ayakta kalkmamak. Ne yazık ki ben sürekli bu ikisini yapıyorum. Umarım ben de böyle bir sorunla karşılaşmak zorunda kalmam. Dünyanın sonu değil ama ne bileyim işte böyle bir durum beni ürküyüyor

Sevgiler
Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...