24 Nis 2015

Nihan ve Şafak ile 23 Nisan Blogger Anne Çocuk Şenliği

Merhaba,

Geçen hafta ve bu hafta oldukça yoğun günler geçirdik. İlk defa bir blogger etkinliğinin ev sahibelerinden biriydim. Her ayrıntısını planlamak gerçekten zordu ve daha önce etkinlik düzenleyen arkadaşlarımı şimdi daha iyi anlıyorum. 

18 Nisan 2015 tarihinde 12 blogger anne ve 17 çocuğun katılımı ile, Nihan ve Şafak ile 23 Nisan Blogger Anne Çocuk Şenliği isimli etkinliğimizde , Bahçelievler Muzipo Kids’in mekan sponsorluğu yaptı bizlere. En çok dikkatimi çeken şey, eğitmenlerinin kısa sürede her çocuğun ismini ezberlemiş olmaları ve ismiyle hitap etmeleri oldu. Kendilerini kutluyorum.
İstanbul'un trafiği nedeniyle, mekana biraz geç kaldık biliyormusunuz? Korkunç stresli bir anı oldu bizim için. Sevgili blogger arkadaşlarımızdan erken gelenler hazırlığımıza destek oldu. Onlara bir kere daha teşekkür ediyorum. Açılış konuşmamızın ardından eğlenceye start verildi.


Masalarımız da Hacı Bekir 'in göndermiş olduğu ikramlık lokumlar, çocuklara şekerler ve evde de sevdiklerimize ikram edelim diye kutu lokumlar yerini aldı. 


Ayrıca Özel Gün Magnetleri annelerimizin çocukları ile olan resimlerinden, amerikan servis, magnet ve Kitap ayracı masaya renk kattı. 


Sevgili Taş Tabloların anneler için yaptığı el emeği taş tablolar, kızlarımıza kolye ve erkek çocuklara maskotlu kalemler masamızda yerini aldı. Masada bizim çocuklar için hazırladığımız çiçek tohumları ve Hommadeİstanbul'un kurabiyeleri bulunmaktaydı.  İ

Sevgili Uneller firması hem Gurme serisi ürünlerinden bloggerlarımız için hazırlamıştı hem de orada ikram etmemiz için bolca göndermişti. Kendilerine teşekkür ediyorum. 


Meyve Sepeti bizlere ikram etmemiz için kek ve meyvelerinden göndermişti. Teşekkür ediyoruz.Etkinlikte çocuklar özel eğitmenler eşliğinde, mini kurabiye atölyesi, etkinlik çalışmaları ve spor yaptılar. Gelen palyaço ile yüz boyama ve oyunlar oynayarak harika vakit geçirdiler. Çocuklar eğlenirken bizler bir arada  hem sohbet ettik, hem  de şahsen katılan sponsorların firma ve ürünlerini daha yakından tanıdık.Türk Beyin Takımı / Akıl Oyunları'ndan Ebru hanım bize kendilerini tanıttı ve çocukların gelişimlerini destekleyecek faydalı gelişim oyunları hakkında bilgi verdi. Ayaklarına sağlık.


Bikbiks Kitchen Aybike Hanım, çocuk beslenmesinde sağlıklı yiyecekleri nasıl yapabileceğimiz konusunda bir sunum hazırlamıştı. Ayrıca çocuklarla mini bir kurabiye atölyesi düzenlediler ve bizde yapmış oldukları o mis gibi kurabiyeleri afiyetle yedik :)Timaş Yayın Grubu o gün bizimleydi. Oldukça keyifli anlar geçirdik. Belki yeni projelere birlikte imza atarız :)


Welcomebaby firması bir diğer konuğumuzdu. Online mağazadan sonra şimdi Pendik'te de yeni bir mağaza açmışlar. Bol kazanç diliyorum kendilerine.


MediProcenter'dan Arzu hanım bizlere kısa bir sunum yaptı.  Hem MediProcenter hemde Medicana sağlık ile ilgili bilgi verdi bizlere. Daha önce e-ticaret siteleri ile ilgili yazı paylaşmıştım sizlerle. Aynı zamanda hala devam eden bir anneler günü hediyemiz var sizlere, katılmayı unutmayınEtkinliğe şahsen katılan bir diğer firmamız ise Dermecto idi. Seda hanim bize Dermecto Ectoin kremleri hakkında bilgi verdi.. En önemli özelliği kortizonlu olmaması. Aşırı kuru ciltlerde dahi kullanılabiliyormuş.


Bir diğer sponsorumuz Era Kolejleriydi. Era Kolejleri bu etkinlikte bize çok destek oldu diyebilirim. Çocuklar için Yüz boyama ve palyaço gösterisi onların çocuklara 23 Nisan hediyesiydi. Biz
annelere ise çocuklar için geliştirdikleri oyun tekniklerinin çocuk gelişimi için faydalarını anlattılar, anlatmakla kalmayıp bir de uygulattılar :) 

Etkinliğe katılan blog yazarı arkadaşlarımız;

       Seyhan Tavaşoğlu                               http://defnenil.blogspot.com
       Nüket Tuzcuoğlu                                 http://atolyenott.blogspot.com.tr
       Arzu Göncü Hangül                            http://www.vanilins.com
       Elmas Gelincik                                     http://www.bloggerlarpaylasiyor.com
       Ece Çam                                               http://derinceece.blogspot.com.tr/
       Fatma Doğan                                      http://sosyalannem.blogspot.com.tr
       Şafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu http://www.safagindunyasi.com/
       Nihan Keçeci                                       www.sansbocegi.com
       Emine Coşkun                                    http://kakuleninbebekleri.blogspot.com.tr/
       Zehra Abdulhadi                                http://www.zehraslife.com/
       Pınar Şenoğlu                                    http://www.pinarlahayat.com/
       Melis Hasırcı Tezcan                         http://www.oncekadinsonraanne.blogspot.com.tr


Etkinliğe 56 birbirinden değerli ve alanında isim yapmış firma sponsor oldu. Kendilerine bizimle oldukları için çok teşekkür ediyorum.Etkinliğe destek veren firmalar ise alfabetik sıra ile;

Anavarza Bal                       

Etkinlik sonuna doğru çocuklarımıza bayrak ve Dermecto'nun getirmiş olduğu maskeleri dağıttık, büyük bir coşku vardı mekanda :)

Vedalaşmadan önce hediyelerimizi verdik, Bol bol resim çektirdik. Benim için gerçekten çok mutlu, gururlu bir gündü.Etkinlik sonunda çekilen resimlerde yerinde durmayan çocuklar benimkiler :)
Önümüzdeki günlerde sizlere sponsorlarımızı ve hediyelerini tanıtmaya devam edeceğim. Daha paylaşılacak yüzlerce resim var :)

Sizler de etkinlikle ilgili paylaşımları sosyal medyada #nihanvesafakla23nisan hashtagı ile takip edebilirsiniz.

Sevgiler
Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...