13 Nis 2016

PageRank Değerim Neden Artmıyor

Herkese merhaba,

Uzun zaman önce şu PageRank Değeri nasıl yükselir diye bir araştırma yapmıştım.Malum o değer de sitemizin değerlililiği açısından bir önem taşıyor. Bir çok internet sitesini falan araştırdığımda, Google'ın bunu 3-4 aylık periyodlar halinde, belli bir zamanlamaya koymadan güncellediğini okumuştum. Bu konuda internette bir çok yazı bulabilirsiniz o nedenle ben tekrar buraya yazmayacağım. Sitelerden link alıp verme ile değişkenlik kazanan bir durum olduğunu söyleyeyim sadece.  Türkçe anlamı Sayfa Değeri olan sistem size verilen ve sizin verdiğiniz linklerin kalitesini değerlendirerek sitenize bir değer biçiyor.
Aslında bu sistem Standford Üniversitesinde doktora yapan 2 öğrenci tarafından geliştirilmiş ve bu nedenle de patenti Standford Üniversitesi'ne aitmiş. Dün bu soru yine aklıma takıldı ve tekrar bir araştırma yaptım. Araştırma sonucunda PageRank değerinin 2013 yılı sonlarından beri güncellenmediğini öğrendim. Yani sizde benim gibi kendinizi hiç üzmeyin niye değerim yok PageRank gözünde diye :)))

Muhtemelen Google bu değeri artık güncellemeyecek. Daha farklı yönlerden bloglarımızı değerlendirecek. Alexa'da bunlardan sadece bir tanesi. Geçtiğimiz haftalara kadar Alexa üzerinde çok duruyordum ama yaptığım araştırmalarla onunda bir yere kadar olduğunu anladım. Araştırmaya devam :)

Sitelerimizi değerli hale getirecek en büyük özellik kaliteli içerik ve okuyucu tarafından okunmak sanırım. Değerli hale gelme konusu resmen dipsiz bir kuyu. Çok çalışmak, çok araşştırmak, çok emek vermek gerekiyor gerçekten.

Bu konuda benden daha bilgili olan seo ve teknoloji yazarı arkadaşlarımız var tabi ki, onlardan da yazımı okuyan olursa ve yorum yaparsa, yada yanlış yazdığım bir konu varsa düzeltmek için yorum yaparsa çok sevinirim. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere
Sevgiler

Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...