15 Şub 2017

Nerede Yaşam Varsa Orada Umut Vardır - #kanserifarketMerhaba,

Çocuklar herşeyimiz değil mi? Onlar için yapamayacağımız bir şey yok. Ama ne yazık ki ülkemizde doktora herhangi bir rahatsızlık olmadan giden sayısı az. Bende öyleyim. Hasta olmadan gitmem. Ama söz konusu çocuklar olunca, ufacık bir şey de hemen gidiyorum. Hatta uykularım kaçıyor ya önemli birşeyse diye.


Bugün 15 Şubat. Dünya Çocukluk Çağı Kanser Günü....
Türkiye’de yılda 3.500 çocuğa yani yaklaşık her 3 saatte 1 çocuğa kanser teşhisi konuluyor ve bu rakam nükslerle birlikte 5.000’e ulaşıyor. Kanser konusunda bilinçlenme arttıkça ve doktora ulaşım kolaylaştıkça tedavi başarısı da yıllar içinde yükseliyor. Ancak hala hem dünyada hem de ülkemizde binlerce çocuk küçük yaşlarda kanserle yaşamak ve iyileşmek için mücadele veriyor.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı olarak, çocukluk çağı kanserine dikkat çekmek için “Nerede yaşam varsa, orada umut vardır” diyerek, 15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanser Günü kapsamında geniş kitlelere sesleneceğimiz bir farkındalık çalışması gerçekleştiriyoruz. Bu farkındalık çalışmasında en önemli amacımız “Çocukluk Çağı Kanseri” hakkında kamuoyunda farkındalık yaratarak, hastalıkta erken teşhisin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek için yaptıkları çalışmalara aşağıda seyredeceğiniz videoyu hazırlamışlar. 

Lütfen paylaşalım...

Unutmayın, Nerede Yaşam Varsa Orada Umut Vardır.... Ve çocuklar bizim umudumuz, yarınımız...Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı; maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

Aile Evi Hakkında:

2012 Mart ayında düzenlenen kampanyalar ve İstanbul Valiliğinin destekleri ile inşa edilen Aile Evi, ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlıyor. Aile Evi 2 adet tek kişilik, 12 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor. Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için bir oyun odası, bilgisayar odası ve oyun bahçesi bulunuyor. Bütün odalarda banyo, buzdolabı, televizyon ve klima olan mekânda, misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, ortak alan bir mutfak ve çamaşırhane de hizmet veriyor. “Aile Evi projesi” ile gıda, giyecek gibi yardımların yanında hem çocuklar hem de ebeveynleri için psiko-sosyal destek hizmeti de verilerek bu zorlu süreçte ailelerin yanında oluyor. “Aile Evi”çalışmalarının en öncelikli hedefi projenin genişletilerek daha çok aileye ulaşılması.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...