16 Oca 2017

Baskı sektörü, 2017’de büyüme hedefliyor
Lidya Grup’un bölge müdürlükleri,
2017’de büyümeye odaklandı 

Geçtiğimiz yılı makine satışlarında %50 büyümeyle kapatan Lidya Grup, bu yıl dolar bazında %25 büyüme hedefledi. Teknolojik üstünlükleri ve kapsama alanları ile baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson, Efi markalarının Türkiye distribütörü olan Lidya Grup, daima bardağın dolu tarafından bakarak ve müşterilerini kendi finansman modeliyle destekleyerek, yatırımların önünü açmaya devam ediyor.
Lidya Grup’un 4 farklı şirketi, 5 bölge müdürlüğü ve 100’ün üzerinde konusunda uzman insan kaynağı bulunuyor. Bölge merkezleri; İstanbul Anadolu Yakası, Antalya, İzmir, İzmit ve Konya’da bulunan Lidya Grup 23 ilimize direkt;  diğer illere de bayileri kanalı ile satış ve servis hizmeti veriyor. Lidya Grup, 2017 yılında ürün gamındaki gelişime paralel olarak, mevcut bölge müdürlüklerine, yenilerini eklemeyi planlıyor ve bu konuda çalışmalar yürütüyor.  

Baskı sektörünün lideri olan Lidya Grup’un kısa sürede ülkemizde gösterdiği başarı; global üreticilerin dikkatlerini çekerek ‘Lidya Grup başarı hikayesi’ni diğer ülkelerde anlatmalarını sağlamıştır. Bu durum, Lidya Grup ile iş hacimlerinin artmasına sebep olmaktadır. Lidya Grup’u başarıya taşıyan maddelerden birkaçı arasında; müşteri ihtiyaçlarını doğru analiz ederek ihtiyaca göre doğru yatırım yapılmasına rehberlik yapmak, ülke genelindeki binlerce müşterisine 6 saat içinde ulaşıp, 24 saat içinde var olan sorunlarını çözmeyi garantilemek, yeni teknolojiler hakkında bilgi verirken müşterilerinin işlerini geliştirmesine katkı sağlamak ve  müşterilerini kendi finansman modeliyle desteklemek   sıralanabilir.

Lidya Grup bölge müdürlükleri, bu yıla büyük umutla bakarak, büyümeye odaklandıklarını açıkladılar.

“Pazar lideriyiz;
Rotayı diğer illere çevirdik”

Lidya Grup olarak İzmir’de pazar lideri olduklarını kaydeden Lidya Grup Ege Bölgesi Satış Müdürü Günay Yalılar, bölge olarak Denizli, Manisa, Aydın, Muğla, Uşak’tan sorumlu olduklarını ve 2017 yılında bu bölgelere daha da yoğunlaşacaklarını belirtti.  
Lidya Grup’un finansman gücünün yüksek olduğunu ve müşterilere büyük avantajlar sağladığını ifade eden Günay Yalılar, şunları söyledi:
“Baskı sektörünün lideriyiz. Daima müşterilerimizin yanındayız ve işlerini geliştirmelerine önderlik ederek, çözüm ortağı olarak yaklaşıyoruz. Finans gücümüzün yüksek olması, müşteriler için büyük artı oluşturuyor.  Müşterimize, firmasına özel ödeme planları sunuyor olmamız, ülkemizde yatırımların önünü açarken, sektörün ileri teknolojiyi yakın takip ederek, kaliteli işler çıkarmasına da değer katıyor. İzmir ilimizin yanında, Denizli, Manisa gibi sorumlu olduğumuz diğer iller de ciddi bir pazar bulunuyor. Bu yıl, geçtiğimiz yıla göre daha başarılı olacağımız ve büyümeyi sürdüreceğimiz bir yıl olacaktır” diye konuştu.

“Müşterilere yeni iş fikirleri veriyoruz,
Kaliteli işler yaptırarak karlılıklarını arttırıyoruz”

Müşterilerin işlerini geliştirmesine daima katkı sağladıklarını anlatan Lidya Grup Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü Grafik Sanatlar Satış Müdürü Fatih Şıkkibar, müşterilere yeni iş fikirleri vererek, kaliteli işler yaptırarak karlılıklarını arttırdıklarını söyledi. Bölge müdürlüğünün İzmit’te olduğunu kaydeden Fatih Şıkkibar, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karabük, Kastamonu ve Bartın’ın kendilerine bağlı olduğunu belirtti.
Kurumsal müşteriden kobilere kadar binlerce müşteriye kaliteli ve hızlı hizmet verdiklerini ifade eden Fatih Şıkkibar, şunları söyledi: “Baskı sektörünün lideriyiz. Bölgemizde, ticari işletmeler, ajanslar, matbaalar, kopyalama merkezleri gibi geniş bir yelpazede hizmet sunuyoruz. Müşterilerimize son teknoloji hakkında bilgi verirken, yeni iş fikirleri ve işlerini nasıl farklı yapabilecekleri konusunda bilgiler veriyoruz. Müşterilerimizin, Lidya Grup’a sonsuz bir güveni var. Kaliteli ürün ve kaliteli hizmet sunduğumuzu bilirler. 2017 yılı başarılı bir yıl olacaktır. Özellikle seramik, ahşap, cam gibi farklı malzemeye baskı yapan ürün gruplarımızda ciddi bir büyüme bekliyoruz” dedi.“Pazara kalite getirdik;
Standartları ve kalite algısını yükselttik”

Baskı sektörünün lideri olarak, kalite algısını ülke genelinde yükselttiklerini açıklayan Lidya Grup Konya Satış Bölge Müdürü Sabri Gülsay, “Pazara kalite getirdik, yepyeni bir servis anlayışı ve orijinal malzeme kullanmanın avantajlarını sunduk. Müşterilerimizi, kaliteye yönlendiriyoruz. Ülke genelinde, standartları ve kalite algısını yükselttik” dedi.
Lidya Grup’un baskı sektöründe pazar lideri olduğunu ifade eden Sabri Gülsay, konuşmasına şöyle devam etti: “2005 yılından itibaren Konya bölge müdürlüğümüz hizmet veriyor. Bölge müdürlüğümüzden Konya’nın yanında Niğde, Aksaray, Karaman illerimize hizmet sunuyoruz. Bölgemizde geçen 12 yılda, baskı sektöründeki kalite algısı ve standartları yükselttik. Geçmiş yıllarda daha ucuz olduğu için kalitesiz makineye yatırım yapıp, bozulduğu için elinde kalıp, mağdur olan onlarca firma oldu. Şuan bölgemizdeki tüm firmalar; kaliteli hizmet ve servis alabileceği tek firma olan Lidya Grup’u tercih ediyor. Pazarda kalite ve standartların oturmasına büyük emek verdik. Bu emeğimizin meyvelerini 2017 yılı ve devam eden yıllarda almaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.*Basın bültenidir


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...