3 Şub 2015

TAVSİYE EVİNDE Tefal Optigrill & Taze Direkt Etkinliğindeydim


Merhaba,

Geçen hafta Tavsiye Evinde Tefal Optigrill ve Taze Direkt'in birlikte hazırladıkları özel gündeydim. Bizim için güzel bir masa hazırlamışlardı.

O gün Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) Şefleri Hasan Şen ve asistanı Ramazan Kaya bizim için mutfaktaydı.


Hasan bey bize et nasıl pişirilir hakkında bilgi verdi. Bir çoğumuzun düştüğü hata olan eti pişirmeden önce yıkamanın yanlış olduğunu özellikle vurguladı. Eti açtığımızda gördüğümüz o kırmızı su kan değilmiş, etin suyuymuş. Aman dökmeyin.


Yemek öncesinde Tefal Optigrill hakkında bilgilendik. Sonrasında pişirme işlemi sırasında da gözlemlediğimiz ızgaranın, çok kalın bir büfteği bile pişirebildiğine şahit oldum. Hem de kurutmadan. Bu ızgara ile etleri nasıl seviyorsanız ayarlayarak öyle pişirebiliyorsunuz. Tek tuşa basarak az pişmiş, orta pişmiş veya  çok pişmiş etiniz tabağınızda. 
Sadece et değil tabiki, sucuk salam, tavuk veya tost gibi. Izgaranın altında bir tepsi var. Yağlar oraya akıyor bu nedenle mutfağınız yağlanmıyor. 


Etlerimiz ve yanında garnitür olarak servis edilen patates ve kabak Taze Direk'ten gelmişti. Online satış yapan firma, İstanbul ve Bursa ya hafta içi 14:00 -22:00 hafta sonu ise 10:00 - 18:00 saatleri arasında teslimat yapıyorlar. Şu an İstanbul'da sadece Anadolu yakasına teslimat var ama çok yakında Avrupa yakasına da teslimata başlayacaklar.


Et ürünlerinden, kahvaltılık ürünlere sebze ve meyveye, organik ürünlerden süt ve süt ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesi var. Bursa Boğazköy çiftliklerinde et ürünlerini, Bostandere Çiftliğinde ise  organik sebze ve ürünlerini yetiştiriyorlar. Günün sonunda yine Taze Direkt'ten gelen kabaktan yapılan tatlımız ile yemeği taçlandırdık. 


Bu özel günü organize eden Tavsiye Evi'ne, MSA Mutfak Akademisine, Tefal ve Taze Direkt firmalarına teşekkür ediyorum. 

Sevgilerimle

Şafak


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...