15 Ara 2018

Güneş Gözlüğü Almak İçin Yazı Beklemeyin

güneş gözlükleri
Güneş Gözlüğü SeçimiHerkese merhaba, Moda kadın, erkek hatta çocuk fark etmeksizin hepimizin vazgeçilmezleri arasında ilk sırada yerini alıyor. Gerek ev eşyaları gerek kıyafetlerimiz için alışveriş yapmaktan büyük keyif alıyoruz. Aynı durum aksesuarlarımız için de geçerli oluyor. Zaman değiştikçe aksesuar çeşitliliği de artıyor. Önceleri sadece kolye, küpe, bilezik alışverişi yapıyorken artık güneş gözlüğü, şapka, şal gibi pek çok çeşit ile yelpaze genişletildi. Söz konusu güneş gözlükleri olunca bu yelpazenin genişliği neredeyse sınırsız oluyor.

Eskiden güneş gözlükleri sadece zorunlu aksesuar oldukları için modelleri de oldukça sınırlıydı. Ancak zamanımızda durum değişti. Farklı renk, model ve özelliklerde güneş gözlükleri dikkatimizi sıklıkla çekiyor. Her kıyafet ve aksesuarda olduğu gibi, erkek ve çocuklardaki model çeşitliliğinden daha fazla kadınlarda bulunuyor. Her kıyafete, kombine yani tarza uygun güneş gözlüğü bulmak çok kolay mümkün oluyor. Yüzümüzde yaptığımız en ufak değişiklik dikkat çekmemizi sağlıyor. Güneş gözlükleri de bunun en belirgin örneği oluyor haliyle.

atasun optik
Güneş Gözlüğü Seçimi


Stilimize uygun bir güneş gözlüğü ile kombinimizi tamamlayarak çok havalı bir görünüme sahip olabiliriz. Böylece hem gözümüzü zararlı ışınlardan koruyacak hem de şıklığımıza şıklık katmış olacağız. Güneş gözlüklerinin fiyatları marka, model ve diğer özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Ancak bir de mevsime göre fiyat farklılıkları oluyor. Güneş gözlüğü almak için en uygun mevsim yaz gibi görünse de aslında kış ayları daha ideal bir zamandır. Kış aylarında oldukça avantajlı fiyatlara farklı modellerde gözlüklere sahip olmak mümkün olabiliyor. Kadın güneş gözlüğü modellerini incelemek de satın almak da sevenler için büyük bir keyif haline geliyor. Ağırlıklı olarak yazın kullanılan bir aksesuar olan güneş gözlüklerinin fiyatları kış mevsiminde daha uygun olduğu için kullanıcıların bütçesini de sarsmıyor.

gözlük modelleri
Güneş Gözlüğü Seçimi 

 

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDELİM?

Güneş gözlüğü tercih edilirken, yüz şeklimizi dikkate almalıyız. Oval, kare, damla, köşeli, çekik ve kelebek modellerinden yüz tipimize uygun olanı seçmek, uygun olacaktır. Tek renk, tek renkten o rengin şeffaf tonlarına geçişli degrade, ayna ve polarize gibi farklı özelliklere sahip cam çeşitleri arasından ihtiyacımız olanı seçmemiz sağlığımız açısından da önemlidir. Camların kimisi yüksek görüş sağlarken kimisi baş ağrılarını azaltıp yansımaları önler.

Gözlüklerin genellikle en çok dikkat çeken kısmı ise renkleri oluyor. Bordo, mavi, kahverengi, kırmızı, yeşil, siyah, beyaz, mor, pembe, gümüş ya da altın renklerinde pek çok model bulunuyor. Kış ve yaz mevsimine ayrı güneş gözlükleri satın alınabileceği gibi tarzımıza uygun olanı da tercih edebiliriz. Gözlükleri doğru zamanda alarak, farklı modellerin her birine bütçemizi sarsmadan sahip olur ve keyifle kullanabiliriz.


Bir başka yazıda görüşmek üzere

Sevgiler

Gözlükten Kurtulmanın Konforlu Yolu!

Gözlükten Kurtulmanın Konforlu Yolu
Gözlükten Kurtulmanın Konforlu YoluGözlük kullanımı çok sayıda kişi için sıkıntılı olabiliyor. Özellikle ilerlemiş olan görme bozukluğu sorununda kullanılan gözlük camlarının kalınlaşması bu sıkıntıların daha ciddi boyutlarda yaşanmasını beraberinde getirebiliyor. Elbette gözlüklere alternatif olan lens kullanımı da denenebilir. Ancak her göz yapısı lens kullanımına uygun olmayabiliyor. Bununla birlikte lens kullanımının büyük bir titizlik gerektirdiğinin de unutulmaması lazım.

Peki, çözüm ne? Aslında gözlüklerden tamamen kurtulmanızı sağlayacak olan tedavi yöntemleri uzun süre öncesinde geliştirildi. Lazer teknikleri kullanılarak gerçekleştirilen bu tedavi yönteminde, sadece tek bir seansta görme bozukluğundan kurtulabilirsiniz. Üstelik lazer tedavisi miyop, hipermetrop ve astigmat için uygulanabiliyor. Yani sadece uzağı göremeyenler değil, astigmatı olanlar ya da yakını göremeyenler de bu tedavi yöntemini tercih edebilir.

acıbadem göz ameliyatı
Gözlükten Kurtulmanın Konforlu Yolu

Göz Lazer Tedavi Yöntemleri Neler?

Lazer uygulanarak gerçekleştirilen tedavi yöntemleri artık daha fazla sayıda teknik barındırıyor. Femto LASIK yöntemi halk arasında göz çizdirme olarak bilinen yöntemdir. Görme bozukluğundan tamamen kurtulmayı sağlıyor. Yüksek düzeyde astigmat olduğunda uygulanan i-LASIK de yine sık tercih edilen tedavi teknikleri arasında yer alıyor. Uygulanan lazer tedavisi sonrasında görme bozukluğunun tamamen giderilemediği durumlarda da bu yöntem uygulanabiliyor.

Lazer uygulamasının yapılabilmesi için kornea tabakasının belirli bir kalınlıkta olması gerekiyor. Şayet kornea tabakası ideal kalınlıkta değilse bu durumda devreye PRK tekniği giriyor. Bu tekniğin uygulanabilmesi için 18 yaşından büyük olmak ve son 1 yıl içerisinde kırma kusurunda bir değişiklik olmaması gerekiyor. Bu koşullara sahip olanlar gözlük ve lens kullanımından tamamen kurtulmak için lazer tekniklerini deneyebilir.

Son derece güvenli bir yöntem olan göz lazer tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almanızı öneririz. Bu sayede tüm endişelerinizden kurtularak daha kolay tedavi kararı alabilirsiniz. Bu noktada Acıbadem Hastanesi web adresini ziyaret edebilirsiniz. Çünkü tedavi teknikleri hakkında aydınlatıcı bilgiler hastanenin internet sitesinde mevcut.

Aynı zamanda söz ettiğimiz tedavilerin tümü bu hastanede uygulanıyor. Sadece randevu alarak muayene olmanız, sizin göz yapınıza en uygun lazer tedavi yönteminin hekim tarafından tespit edilmesi için yeterli olacaktır. Gözlüklerden en konforlu şekilde kurtulmak için siz de bu teknikleri hemen araştırmaya başlayın.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...