12 Mar 2016

Ritim Art Perküsyon Topluluğu ile Şölen

Merhaba,

Bugün sizlere, özel davetlerinizde yada düğün benzeri organizasyonlarınızda davet edebileceğiniz ve konuklarınıza eğlenceli anlar geçirtebileceğiniz bir gruptan bahsetmek istiyorum. RitimArt 'dan.


Orkestra bugüne kadar bir çok davette yer almış. Aynı zamanda kurumsal firmalar için workshoplarda düzenliyorlar. Benim kendileri ile tanışmam Kelebek Kadınlar Etkinliğinde oldu. Kısa süreli sahne performansında bile blogger arkadaşlarımı çosturdu, hatta bir ara hepimiz pistteydik :)Topluluğun kurucusu müziğe 1990 da başlayan ve bugüne kadar bir çok konsere imza atmış Mustafa Kemal Çokşen. Sonra da grubu kurmuş. Grup 8 farklı, kombinasyonda sizlere eğlenceli vakit geçirtebiliyor. 

İnstagram hesapları için Tık Tık

İletişim için : 
Adres: Mühürdar Caddesi Evren Apt. No:77/1, 

Çocuklar İçin Alışveriş Oyunu

Merhaba,

Bugün sizlere geçenlerde okulda katıldığım bir seminerde önerilen bir oyundna bahsetmek istiyorum. Alışveriş oyunu. 

Çocuklarla oyun oynamak gerçeği söylemek gerekrse bazen çok sıkıcı oluyor. Ne yazık ki artık anneler eskiden olduğu gibi genç yaşta anne olmuyor. Neredeyse 35 li yaşlarda dünyaya getiririyoruz çocukları. Yok işimde yükseleyim, yok borçlardan kurtulalım, dur başımızı sokacak bir ev alalım derken yıllar gelip geçiyor. Sonrada çocuklara harcayacak enerjimiz kalmıyor. Peki bu suç mu? Hayır değil. Düşünsenize çocuğunuzla aranızda 40 yıl var nasıl yetsin enerjniz? Nasıl onların seviyesine inelim. Sizi bilmem ama bu 7 ve 3 yaşında çocuğu olan 42 yaşındaki benim için çok zor.

Peki nasıl olurda hem de ona bir şeyler öğretebiliriz hem de onunla faydalı bir şeyler yapabiliriz sorusu için bu oyun çok iyi oldu. Tabi bunu yapabilmek için çocuğunuz ilkokul seviyesinde olması gerekebilir. 

Önce çocuğa onunla bir oyun oynamak istediğimizi söyleyeceğiz. Mesela akşam yemeğini birlikte hazırlamak olacak bu oyun. O akşam ne yemek yapmaya karar verdikten sonra, bir market insörtünü de kullanarak, ortaya koyduğumuz paranın bu malzemeleri almaya yetip yetmeyeceğine bakacağız. Böylelikle toplama çıkarma gibi işlemleri yapabilecek ve parayı tanıyacak. 

Ardından birlikte alıverişe çıkıp, alışveriş listesindeki malzemeleri almaya başlayacağız. Bu da okımasını ve yön bulmasını sağlayacak. Ardından kasa da ödemeyi yine birlikte yapacağız. 


Eve gelip malzemeleri hazırlamaya başlayacağız. Kullanacağımız miktarları ona söyleyerek ölçme işlemini anlamasını sağlayabiliriz. Ayıklanacak malzemeleri birlikte ayıklayarak motor kas gelişimine destek olabiliriz. Çocuklar anne ile yemek yapmaktan ayrı bir hoşlanıyorlar bunu kendi deneyimlerimden biliyorum :)

İşte hem akşam yemeğiniz hazır oldu hem de çocuğunuz bir sürü şey öğrenerek sizinle vakit geçirdi. Siz de denerseniz nasıl geçtiğini bana yorum yazın olur mu :)

Sevgiler
Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...