4 Ara 2014

SNOWPARK HEDİYESİ SONUCU


Merhaba,

Ay sonu süre dolduğundan fazla uzatmak istemedim. Çok katılım da olmadı :( Sanırım bunun nedeni hediyenin hafta içi kullanılabilmesiydi. Yani herkesin %25 şansı vardı :)

Hediyemizi kazanan Kitap Güzellik oldu. Yedek olarak da Reyhan Karahan.

Kendisine mail atıyorum. Kitap ve Güzellik Bana pazar gününe kadar ulaşmazsa, hediyeyi Reyhan Karahan'a vereceğim.

Sevgilerimle

Şafak

KARADENİZ'E GİDİYORSANIZ ARACINIZI SARTES OTO KİRALAMADAN TEMİN EDİN

Merhaba,

Biliyorsunuz bu yaz oldukça fazla gezdik. Aracımız olmadığı için -ki ben gereksiz buluyorum, gezdiğimiz yerlerde aracı kiralama şirketlerinden temin ettik.

Bunlardan biri de Karadeniz gezimizde bize eşlik eden aracın kiralama şirketi olan Sartes Oto Kiralama idi. Anlaşmamız süresince hiç bir sorunla karşılaşmadık. O nedenle size bugün firmadan bahsetmek istiyorum.

Karadeniz bölgesi ülkemizin en fazla göç veren bölgelerinden biri. Bunların nedenlerinin başında da çalışılacak yeterince iş olmaması geliyor. Ayrıca son yıllarda özellikle Trabzon'a Arap ülkelerinden hem turist olarak hem de yerleşmeye gelen çok kişi var. Bu nedenle bilindik araç kiralama şirketlerinden bir çoğunda araç yoktu ve olanlarda da fiyatlar oldukça fazlaydı.Araştırma yaparken Sartes Oto Kiralama şirketi ile karşılaştım. Şirket 1998 yılından beri faaliyet gösteriyor, uzun süredir piyasada olmaları aslında güvenirliliğini bir nebze de olsa kanıtlıyor diye düşündüm. Hakkında şikayet olup olmadığını araştırdığımda hiç bir şikayete rastlamadım. İnternet sitelerini incelediğimde ise araçların yeni oluşu ve fiyatlarının oldukça uygun oluşu dikkatimi çekti. Facebook sayfalarına mesaj attım, mesajıma hemen yanıt verdiler. Hatta yolculuk sırasında gideceğim yerler ve bulunduracağım bagaja göre bana araç önerisinde bile bulundular.

İsterseniz internet sitelerinden rezervasyon yapabileceğiniz gibi firma ile yazışarak da aracınızın işlemlerini sonlandırabiliyorsunuz. Kiralayacağınız süreye göre fiyatlar farklılık gösteriyor. Daha uzun süre kullanmak daha az ücret ödemek demek.

Aracınızın rezervasyonunu yaptıktan sonra belli bir miktarı onlara havale yapmak gerekiyor ve size gönderdikleri sözleşmenin bir nüshasını imzalayarak kendilerine mail ya da faxla gönderiyorsunuz. Ardından hava alanından aracınızı teslim alıyorsunuz. Yakıt deposu size nasıl teslim edilmişse öyle teslim ediyorsunuz. Genelde de çok az oluyor depoda. Uçak ile gitmediğinizde dilerseniz Trabzon merkezde yer alan ofislerinden de aracınızı teslim alabiliyorsunuz. Ödemenizin kalan kısmını kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Araçların büyük çoğunluğu yeni. Biz bize teslim edilen araçtan memnun kaldık. Bir sonraki yolculuklarımızda da aynı firmayı kullanmayı planlıyoruz.

Mercedesden Toyotaya, Pegaut dan Renaulta ve daha bir kaç markaya geniş araç yelpazeleri var. Eğer yolunuz Trabzon'a düşerse başka firma aramayın derim ben.

Sevgilerimle

Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...