14 Oca 2016

17 Yaşına Geri Dönebilseniz Kendinize Ne Derdiniz?

Merhaba,

Çok güzel bir şey dinledim bu gece. Nil Karaibrahimgil, çok farklı bir çalışma yapmış. Hemde bayağı uzun bir süre önce. Nasıl hiç fark edememişim. Tanıtımında şöyle yazıyor.

"Nil Karaibrahimgil'in "Kelebeğin Hayat Sırları" kitabından yazılarını müzikle birleştirdiği serisinin ilki Gençliğime Sevgilerimle, 17 yaşındaki Nil'e bir öğüt. Gençliğime Sevgilerimle videosuyla birlikte, Nil'in kelebeklerde keşfettiği hayat sırlarından ilki de kendi sesinden müzikal kitap olarak sizlerle buluşmuş oluyor. "

Bu kadına bayılıyorum. Çok zeki, çok farklı. Hiç sıradan değil. Akıllı bir kadın, bence bu şarkıda kendine verdiği öğütleri hayatı boyunca yaşamış.. Belki 10 kere dinledim bu gece. 

Söylediği şeylerin bazılarını bende uyguluyorum hayatımda. Uygulayamadıklarım da var. Keşke 17 yaşıma bunları söyleyebilecek biri olabilseymiş o günlerde.


Her satırını beğendim ama en çok bu satırları beğendim.

Yalnızlığın hariç her şeyini paylaş. Çünkü hayat paylaşınca güzel.

Sevdiğin insanlar bul, işlerini onlarla yapmanın yollarına bak. Hayat; yap, et, çalış, başar ile geçiyor.

Dedikodu yapma. Dedikodu nasıl bir şey biliyor musun... Böyle evinin içine çöp boşaltmışsın gibi. Ağzını, içini, evini kokutuyor. Rahatlatır sanıyorsun ama pisletiyor insanı. Gül geç. 


Kızlar! Güzel mi güzel bir kadın olduğunuzda, kendi atınız olsun. Kendi paranızı kendiniz kazanın, onu şakır şakır harcayın. Böylece ayrılıklarla, boşanmalarla attan inip eşeğe binmezsiniz. Atınızı kimse altınızdan alamaz. Dörtnala başka yere gidebilirsiniz. 

Erkekler! Yakışıklı mı yakışıklı bir erkek olduğunuzda, kadınlara, çocuklara ve hatta birbirinize asla el kaldırmayın. O güç güç değil. Kaba kuvvet o. Korkudan kaynaklanır. 


Korkmaktan korkma

Kendinle sosyalleş. Hayatın sana başkaları tarafından yansıtılmayan bir tarafı var.

Böbürlenme. Kibirlenme. Köpürme. Abart. Çoğalt. Parlat.

Şükret... Teşekkürü dualarından eksik etme...

Dinledikten sonra yorumlarınızı mutlaka bekliyorum. Siz kendinize neler söylersiniz?

Sevgiler

ŞafakRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...