20 Kas 2015

Bazı Gerçekler Hiç DeğişmezTam bu hayatta hissedebileceğim her duyguyu hissettim derken, bir de bakıyorum ki yeni bir şey öğreniyorum. Bir an çook eskileri özlüyorum. Bir an en derinlerde, en dipsiz kuyulara attığım bir duygu ile karşılaşıyorum. Sanırım yaşlanıyorum.

Gençken ne hissedersek onu yaşayabiliyorken yaş ilerledikçe, hissettiklerimizi maskelemeye başlamıyor muyuz bu hayatta? En az üzülen olmak için belki de kendimizden vazgeçmiyor muyuz?

Sakladığımız  duygular, bir anda hemde hiç beklemediğimiz bir anda karşılıyor bizi karanlık gecede. Belki buna çok şaşırıyoruz belki de hep merak ettiğimiz bir sorunun cevabını alıyoruz.

Ne hissettiğimi anlatmak çok zor. Geçenlerde duyduğum bir bilimsel gerçek kendini ispatlıyor bana bu gece. Çocuklar doğarken anne ve babalarının genlerinden başka hissettikleri, öğrendikleri şeyleri de alırlarmış. Onların yaşadıkları tecrübeler, duygular biz bilmeden doğmadan önce girermiş beynimizin içine. Belki de bu yüzdendir. Her şey bu yüzden. Tüm takıntılarım, tüm adını koyamadığım iç güdülerim. Tüm duygu gelgitlerim.

Sorunun en uç noktasına gitmek hiç bir şeyi değiştirmez bazen. Bazı gerçekler hiç değişmez. Birilerinin günahının vebalini siz ödersiniz. Birilerinin yaptığı hataların bedelini en sevdiklerinize ödetir hayat bazen. Onların ödediği bu bedel sizin acınız olur. Kendinize ağlamazsınız, bedel ödeyen o insanlara ağlarsınız.


Biz Kimiz Kadınız Blog Keşif Etkinliği


Merhaba,

Yine bir blog keşif etkinliği duyurusu yapayım istedim. Bloggerlar Paylaşıyor sitesinden yazar arkadaşım Kadriye kendi blogu Biz Kimiz Kadınız isimli blogunda yeni bir keşif etkinliği başlatmış. Keşif etkinliklerini seviyorum. Keşke hepsini ziyarete gidebilsem. İşte Kadriye'nin kaleminden, etkinlik detayları.Merhabalar
Uzun zamandır görmediğim bir etkinliği ben yapayım dedim. İyi oluyor böyle etkinlikler. Daha çok blog keşfedip okuma fırsatımız oluyor. Bu sefer ben bir de harita oluşturalım diyorum. Herkes hangi şehirden, hangi ülkeden onu da yazsın.
Şimdi nasıl olacak bu keşif etkinliği? Ne yapmamız gerekiyor?

1.GFC üzerinden blogumu takip etmek:)

2.Daha çok kişiye ulaşmak için blogunuzda ve herhangi bir sosyal medyada etkinliği paylaşmak

3.Yorum kısmına blogunuzun tanıtımını yapmak(kısa değil istediğiniz uzunlukta) , hangi şehir ya da ülkeden yazdığınızı belirtmek. Linkinizi bırakmak.

Beni sosyal medyadan takip etmek isteyenler için sosyal medya hesaplarım;
www.facebook.com/biz kimiz kadınız
www.instagram.com/bizkimizkadiniz
www.twitter.com/biz kimiz kadınız

Umarım bol katılımlı bir etkinlik olur. Katılanların linklerini sayfanın altında yayınlayacağım. 

Sevgiler.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...