28 Nis 2016

Önce Kadın Sonra Anne Süslü Melo ile 23 Nisan Anne-Çocuk Blogger BuluşmasıMerhaba,

Bundan yaklaşık 2 hafta önce sevgili arkadaşım Önce Kadın Sonra Anne blogu sahibi sevgili Melis'in çocuklar ve bizler için hazırladığı 23 Nisan Anne - Çocuk blogger buluşmasına katıldık.


Öncelikle şunu söyleyeyim, tamda bizler ve çocuklar için hazırlanmış bir etkinlikti. Sevgili Melis bu etkinliğe karar verdiğinde tam anlamıyla çocuklara odaklandı ve bu nedenle de harika geçti. Etkinlik mekanı olarak, İstanbul Altıntepe'de bulunan Muzipo Kids'i seçmişti. Sabah erken saatte, çocukları da alarak Melis ile birlikte düştük yollara.

Biz geldiğimizde mekanda son hazırlıklar yapılıyordu ve anneler için bahçede masalar hazırlamışlardı. Çocuklar içinde içeride eğitmenler hazırlıklarını tamamlamıştı.


Etkinliğe katılan tanımadığım blogger arkadaşlarım olduğu gibi, yeni tanıştıklarım da oldu. Çok keyifli anlardı ve çocuklar çok eğlendi. Etkinlik Melis'in konuşması ile başladı. En önemli mesajı ise, anne olsak da kendimize zaman ayırmayı ihmal etmememiz konusuydu.  Çok da haklı aslında. Kendi adıma ben bunu ne yazık ki beceremiyorum. Çoğu zaman yetişemiyorum ve bende kendime ayıracağım zamanı kurban ediyorum. Atatürk posteri ve Türk bayraklarının yanında bu güzel aynaları ise tek tek el yazısı ile yazarak bizlere hediye etti.


Ayrıca o gün bazı firmalarda vardı. Hem tanıştık hem sohbet ettik. Bunlardan biri Enafarma firmasından Nihal hanımdı. Daha önce burada, firma ve ürünleri hakkında detaylı bilgi paylaşmıştım sizlerle.Muzipo Kids Altıntepe'nin yetkilisi, Gülşah Örge Karagöz, kendi hayatından oğlundan ve Muzipo yönetme kararından bahsetti. Kendinin de bir oğlu var. Etkinlik sonunda onu da gördük, çok tatlı :)Bir diğer firmamız, aynı kişi tarafından kurulan İmagnetfun ve Piapolya idi.  Daha önce oyuncak sektöründe bir çok oyuncağa hayat veren  bir kadın girişimci tarafından kurulmuş ve Nüket hanım kendi markasını yaratmış. Çocuklar için zihinsel gelişimi destekleyen gelişim kartları ve mıknatıslı oyuncaklar çocuklar tarafından çok sevildi.


Bir diğer konuğu özellikle Ergen Psikoloji konusunda oldukça başarılı bulduğum Uzman Klinik Psikolog Mine Hasırcı'ydı. Normalde ergen psikolojisi çok zor bir konu ama o çok severek yapıyor ve eminim ilerleyen yıllarda adını sık sık duyacaksınız. O gün farkındalık konusunda sohbet ettik, çok da keyifli geçti.Bir diğer firmamız, Yapira yaratıcı piramitlerdi.  Firma sahibi Nurhan hanım bizlerle oldu. Lego tarzı bir oyuncak ama legodan görüntü olarak çok farklı. Birbirinin içine geçerek hayat buluyor ve  adı gibi piramit şeklinde. Bizimkiler onunla değişik değişik şeyler yapıyor :) En son Ege kırmızı kedi olmuştu ondan kendine kuyruk ve kulak yaptı :)


O gün bize ikramlarda bulunan firmalarımız da vardı. Keke ve meyvelere ayrı bir hava katan Tatlımo'ya, benim en sevdiğim unlu mamul markası olan Uneller'e , Elleriyle bize yiyecekler yapan Melis'e ve içeceklerimiz için Muzipo Kids'e teşekkür ediyorum.


Sevgili Melis kapanışı, çocuklar için masal anlatarak yaptı. Kendisinin Masalcı Melo isimli bir youtube kanalı da var. Masal sevenlerdenseniz Buradan abone olabilirsiniz.

Başka bir yazımda görüşmek üzere

Sevgiler

Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...