20 Ağu 2014

ST. JEAN KİLİSESİ VE ARTEMİS TAPINAĞI - İZMİR GEZİLECEK YERLER

Merhaba,

Gezi yazımıza St. Jean Kilisesi ile devam ediyorum. St. Jean'in Hz. İsa'nın havarisi ve arkadaşı olduğu, ölmeden önce de annesini ona emanet ettiği söylenir. Aynı zamanda dört İncilden birinin yazmıştır.Hemen aşağısında Selçuk İsa Bey Camii var. Kiliseden kuş bakışı görmek mümkün. Cami Türk mimarlık döneminin Anadolu Beyliklerine ait en önemli eserlerinden biri. Adını aldığı İsa bey tarafından 1375 yılında yaptırılmış.Yakınlarında ki Artemis Tapınağından geriye kalanlar.St. Jean Kilisesinden kalanları görmeden önce, önce çocukları tuvalete götürmem gerekti. Bunu niye yazıyorsun diyorsunuzdur şimdi :) Anlatayım.

Çevredeki umumi tuvalet daha önce hiç bir yerde görmedeğim kadar temiz ve özenli. Dıştan izbe bir yer izlenimi veren bu yere girdiğinizde şok oluyorsunuz. Her taraf çiçekler, oyuncaklar, süsler ile düzenlenmiş. Hatta küçük bir fanus içinde canlı balık bile var.


Keşke her yere böyle güzel bakabilseydik. Ne yazık ki gereken değeri veremiyoruz.

Sevgiler
Şafak

GEZİ BLOGUM YAYINDA

Herkese merhaba,

Yeni bir proje içindeyim. Bazılarınız bilir facebookda Haydi Gezelim adında bir gezi sayfam var. Uzun zamandır, o sayfayı bir gezi bloguyla taçlandırmayı düşünüyordum. Sonunda açtım.  Artık gezi yazılarımı ve misafir yazarlarımı orada ağırlıyor olacağım. Sizlerden ricam beni orada da takibe almanız. Çok mutlu olacağıma inanabilirsiniz :)

Kimbilir belki bu blogu ve sayfayı birlikte büyütebiliriz.

Eğer yeni blogumu merak ederseniz buraya Tık Tık

Facebook sayfanı da beğeneyim derseniz Buraya da Tık Tık

Sizden haber bekliyor olacağım, beni çok bekletmeyin olur mu :)

Sevgiler

Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...