6 Kas 2015

Lerzan Karadanlı 29 Ekim Blogger Buluşması -1


Merhaba,

Geçtiğimiz hafta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı her zamankinden farklı bir şekilde kutladım. Bu nedenle sanırım, benim için özel olacak. Lerzan Kara Kayseri'de bir etkinlik gerçekleştirdi. Blog yazarı ve sayfa sahibi butik pastacılar bir araya gelerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutladık.

Etkinlik sabahı oldukça erken bir saatte Kayseri'ye uçtum. Etkinlik mekanı olan Gökkuşağı Sosyal Tesisleri'ni oldukça kolay bir şekilde buldum. Benim ulaştığım saatte henüz hiç bir katılımcı gelmemişti. O gün bize birbirinden güzel sürprizler hazırlayacak olan Puratos ustaları ve Gulart's Cafe ve Unlu mamuller çalışanları çoktan mutfakta çalışmaya başlamıştı. Hoş iki gündür hazırlık yaptıklarını, artık son dokunuşlara geçtiklerini söylediler ama o kısacık süre içinde bile bir kaç püf nokta öğrendim :) İyi ki de erken gitmişim dedim onları seyrederken. Hatta yaparken, birkaç resim aldım.  Ramazan Karakabak usta, Abdurrahman Patur usta ve tüm ekip çok yoruldular ama harika bir iş çıkardılar. @puratos_turkiye Orta Anadolu Bölge Satış Sorumlusu Yaşar Solmaz da bizzat katılarak her ayrıntıyla ilgilendi 
Ardından diğer arkadaşlarda yavaş yavaş gelmeye başladılar. Hep birlikte mekanda ürünleri düzenledik. Hazırlıklarımızın çoğunu bitirdiğimizde, Gulart's Cafe'nin sahibi Gülcan hanım bizi kendi mekanına götürerek, hazırlatmış olduğu kahvaltı da misafir etti.


Tüm katılımcıların tamamlanmasının ardından etkinliğimize, İstiklal Marşımızın okunması ile start verildi. Oldukça gurur verici, Lerzan'ı bunu düşündüğü için ayrıca kutluyorumEtkinlik pastamızı Ala Butik Kurabiye Pasta hazırlamıştı. Cupcakelerimizi Goldencakesss ve
Popcakeslerimizi Pastalife tarafından hazırlanmıştı. Ayrıca Makaronlarımızı Şeker Pastacı ve kurabiyelerimizi Nihalin Pasta Butiği ve Keyifli Mutfak ayrı ayrı hazırlamışlardı. Hepsinin ellerine sağlık, Kayseri'li hanımlar gerçekten çok marifetli.


Etkinliğe katılan arkadaşlarımızla bol bol resim çektirdik o gün. İşte bazıları
 


Bazı sponsorlarımız o gün bizimle birlikteydiler. Sponsorlarla ilgili yazımı bir sonraki postta sizlerle paylaşacağım.

Etkinliğe katılan diğer arkadaşlarım;

Lerzan Karabayır         Lerzan Karadan       
Yasemin Akçin            Gülümse Yüzüme         
Nihal Oran                   Hüzün Sarısı                    
Mehtap Durmuş          Şeker Pastacı Mehtap
Emre Tekce                Ala Butik Pasta       
Aysel Özen                 Hayal yemekler
Perihan Ketük             Pastalife
Nihal Ulusoy                https://www.facebook.com/profile.php?id=100008394789384
Şule Erkekgil               Keyifli Mutfak
Hale Altındiş                Goldencakesss

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere
Sevgiler
Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...