14 Şub 2015

AVRUPA VE AMERİKA'DA ÇOK SEVİLEN ÇAY ŞİMDİ BİZİMLE -AHMAD TEA

Merhaba,

Yılbaşında yazarı olduğum Biricik Dünyam kadın ve yaşam portalının yeni yıl etkinliğine davetliydim biliyorsunuz. O gün ile ilgili yazım için Tık Tık

O gün bazı sponsor firmalar bizi yalnız bırakmamıştı. Bunlardan biri de daha önce tanımadığım ama tadını eşim ve tüm misafirlerim çok beğenince araştırdığım Ahmad Tea markasıydı. Hatta benim kolay kolay hiç bir şeyi beğenmeyen kayınpederim bile bu çayı çok beğendi :)
Ahmad Tea aslen bir İngiliz markası. Dört kuşak boyunca çay yetiştirme ve harmanlama ile deneyim kazanmış bir İngiliz aile şirketi. İngiltere’de günlük yaşamın kalbi olan çay içme alışkanlığı ile en iyi kalite çayı yetiştirmek için yola çıkmış. Piyasaya ise 1986 yılında giriş yapmış. İnstagram paylaşımı yapınca yurt dışında yaşayan arkadaşlarımdan çok sevildiğini ve beğenildiğini öğrendim.

Ahmad Tea, İngiltere’de kurulduğunda, insanların her gün hoşlanabileceği ayrıcalıklı bir sıcak içecek arzuladıklarını hissetmiş ve İlk ekim alanlarının ve ortaklarının seçimi, ilk harman ve hatta erken paketleme yöntemi bu gereksinimi karşılamaya yönelik duyulan bağlılıktan gelmekteymiş.

Güzel ve değişik hediye paketleri, zarif kavanozlar ve göz alıcı küçük çay kutularını kullanarak, yani çayı değişik şekillerde sunarak önemini vurgulayan ilk şirketlerden biri olmuş. Şu an 6 kıta üzerinde 70 ülkeye ihraç edilmekte olan ürün, çok sevilerek tüketiliyor.

Ürünlerini, Macro centerlarda, Metro Gross marketlerde ve seçkin migroslarda bulabiliyorsunuz. Online satış noktaları da var. Aşağıdaki resimde linkleri bulabilirsiniz.Ürünlerine gelince, English Breakfast, Earl Grey, Green Tea ve Ceylon Tea. İçine katacağınız lezzetlerle, lezzetine lezzet katabilirsiniz. 


Ahmad Tea çay demleme ile ilgili bu ipucunu sayfalarında buldum. Sizinle paylaşmadan geçmek istemem :)Eşim için sabahları Ahmad Tea Earl Grey içmek vazgeçilmez oldu. İnternet arama sonuçlarında meyve çayları ve detoks çayı da var ama Türkiye'de bulamadım onları. Umarım bizim ülkemize de gelir yakında.

Peki siz çayı nasıl seviyorsunuz?

Sevgiler

ŞafakNot: Resimlerin bazıları webden alıntıdır.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...