6 Ara 2016

Reis Gıda, ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyor
Kuru gıda sektörünün lideri Reis, bütün kadınların, ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyor. 5 Aralık 1934 yılındaki yasa ile Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verildi. O tarihten bu yana 82 yıldır, kadınlar sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal olarak yasa önünde erkeklerle eşit haklara sahiptir.
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 1923 yılında “Şuna inanmak lazımdır ki, dünya yüzünde gördüğünüz her şey kadının eseridir” diyerek, kadınlara verdiği önemi ifade etmiştir. Türk kadınına duyduğu saygıyı konuşmalarında içtenlikle dile getiren Atatürk, 1923 yılında Konya’da yaptığı bir konuşmasında, “Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar emek verdim, diyemez” demiştir.

Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde, topluma katkı sağlıyor

Reis’in sosyal sorumluluk projelerinin temelinde, dayanışma ve yardımlaşmanın olduğunu anlatan Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, şunları söyledi:
“Kadınlar, toplumun geleceğinin gücünü ellerinde tutar. Vefakar Türk kadınının yüreği sevgi doludur. Gözlerinde yarınlara umut ve can verir. Bizlerin daima başının tacı olan kadınların yanında onların en büyük destekçisi olmak, Reis ailesi olarak bizlere gurur verir’’ diye belirtti.Sosyal sorumluluk projeleriyle yeniden hayata tutunmalarına öncülük ediyor

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...