4 Şub 2017

The Zone by QNBFinansbank Da Vinci Learning Tv’da Lego Robotik ve Kodlama Kampındaydık


Merhaba,

Bugün sizlere, geçtiğimiz hafta Ege'nin katıldığı bir kamptan bahsetmek istiyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim ki, bu tarz eğitimleri çok seviyorum. Çünkü çocuklara bambaşka kapılar açıyor ve bilgisini arttırıyor. 

Alttaki vidoda izleyecekleriniz çocukların eğer doğru eğitim verilirse neleri başarabileceklerini, ileri düzeyde bir toplum olabilmek için bu tarz ve doğru eğitimler almalarının gerektiğinin bir göstergesi bana göre, sizce de öyle değil mi?
Çocuklar, yetişkinler ve aileler için hazırlanan farklı eğitim seviyelerindeki belgeselleri ile tanınan Da Vinci Learning TV, bu sömestr tatilinde de çocukları, The Zone by QNBFinansbank’da gerçekleştirilen ve yoğun bir katılım ile geçen Lego Robotik ve Kodlama Kampı’nda ağırladı.Da Vinci Learning’in kampanya çekilişini kazanan çocukların da yer aldığı kodlama kampında çocuklar, Jr. Robotics Bilim Okulu’nun deneyimli ve uzman eğitmenleri eşliğinde LEGO ile kendi robotlarını tasarladı, inşa etti ve onları programlayarak harekete geçirdiler. Renk sensörü, ultrasonik sensör, dokunma sensörü ve jiroskop sensör ile özel tasarım parçalar, dişliler, çarklar, akslar, farklı boyutlarda tekerlekler ve bağlantı parçaları kullanarak gelişmiş robotlarını inşa ettiler, hazırladıkları temel robot arabalarını kendi aralarında eğlenceli bir müsabaka ile de test ettiler.

Ayrıca, Da Vinci Learning’in çocukların bilişsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirmelerini, sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bireyler olarak yetişmelerini hedeflediği kampta, Scratch ile kodlamanın mantığını öğrenen çocuklar, arttırılmış gerçeklik ile tanıştılar ve kendi kahramanlarını tasarlayarak 3D printerlarda şekillendirdiler. Ege bu durumu o kadar sevmiş ki evde kendi çizgi filmini yapmak için ara ara çalışmalar yapıyor. Zaten bazen farklı farklı karakterler çiziyordu resimle, onlara isim veriyordu belki ilerde kendi animasyon filmini yapar. Günün sonunda onlara sertifika da vermişler. Çok mutlu olmuş. Sen bana bir sürü lego al,  ben kendi arabamı yapayım diyor. Bu kamp ile oğlum kendi kendine bir şey başarmanın zevkine vardı ve ona büyük katkısı oldu. Kamp sırasında, The ZONE by QNBFinansbank’ın “Harika Matematik” sergisini de tekrar gezmiş, Bu sergide çocuklar, 20 farklı matematik ünitesinde analitik düşünce ve derinlemesine sorgulama için teşvik eden, iletişim kurmaya cesaretlendiren ve çocukların deneyimlerini rahatlıkla paylaşabilecekleri eğlenceli bir yolculuğa çıkıyorlar. Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif şekilde işlendiği sergide çocuklar, tırmanma duvarı ve trambolinde ise vücutlarındaki matematiği keşfetme olanağı buldular. Çocuklar bizim herşeyimiz, imkanlarınız doğrultusunda lütfen çocukları böyle faydalı, bilgisini arttıracak yerlere götürün. Araştırın. Bu buluşmada çekilişe katılarak orada olan bir çok çocuk vardı. Bu tarz eğitim gruğlarını takip edin. Belediyeler bir çok ücretsiz kurs veriyor. Belediyenizden bu tarz eğitim taleplerinde bulunun. 

Bir sonraki yazıma kadar kendinize iyi bakın.

Sevgiler

Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...