21 Nis 2018

Türk Gelinlik Sektörüne Ortadoğu Ülkelerinin İlgisi
Merhaba,

Malum yaz yaklaştı. Düğünlere ve düğünlerle ilgili herşeye ilgi artmaya başladı. Düğünlerin en önemli objesi ise sanırım gelinlik modelleri

Bir çok genç kız daha evlenmeden gelinlik hayali kurmaya başlar sanırım. Hele ki bir de evlenilecek aday varsa, gelinlik modelleri hemen ilgi çekmeye başlar, görülen yerde hayaller kurulmaya, üstümde nasıl durur diye düşünülmeye, hayaller kurulmaya başlanır.

Ülkemizde bu konuda oldukça başarılı. Farklı ve özgün modellerle hazırlanan gelinliklere, yurtdışı pazarlarla iş yapma potansiyeli bulunuyor. Öyle ki, Ortadoğu ülkelerinin Türk gelinlik sektörüne yoğun ilgisi olduğu söyleniyor.  Geçtiğimiz günlerde Modacı Pınar Bent'in bu konuda söyledikleri de bunu doğrular nitelikte. 


Türk gelinlik sektörüne, Ortadoğu ülkelerinden yoğun ilgi gözleniyor

Ortadoğu ülkelerinden, Türk gelinlik sektörüne yoğun ilgi gerçekleşiyor. 

Yurtdışından yüksek talep aldıklarını anlatan Modacı Pınar Bent, şunları söyledi:
“İşinizi aşk ile yaptığınız sürece, bütün kapılar açılıyor. Türk gelinlik sektörü olarak yurtdışında sıkı bir talep görüyoruz. Bu yıla hızlı bir giriş yaptık. Evlilik Fuarları, Ortadoğu’dan gelen iş teklifleri ve gelinlerimizle hareketli günler geçiriyoruz. 2018, iş hacmi olarak hareketli ve güzel geçecek” dedi.
Kayseri’deki 1.Evlilik Festivali’nde, yoğun ilgiyle karşılaştık

Radisson Blu Hotel Kayseri tarafından, geçtiğimiz ay düzenlenen 1.Evlilik Festivali’nde yoğun ilgi gördüklerini kaydeden Modacı Pınar Bent, konuşmasına şöyle devam etti:

Evlilik Festivalinden çok memnun bir şekilde ayrıldım. Katılımcılar tarafından, defileme ilgi oldukça yüksekti. Katılımcılar ile fuar ortamında birebir konuşup sohbet etme imkanımız da oldu. Evlilik fuarları, bir şehre veya etkinliğin yapıldığı otele, tanıtımda önemli bir katkı sağlıyor.  Evlenecek çiftlerin, bu fuarlara ilgileri de yüksek oluyor. Çünkü bu fuarlar, her şeyden önce çiftlere, zaman bakımından büyük avantajlar sağlıyor. Düşünün, bir düğün öncesinde çiftlerin, halletmesi gereken onlarca detay var. Davetiyesi, nikah şekeri, gelinliği, damatlığı, pastası, düğün mekanı, konsepti vs derken, çiftler yorucu bir sürece giriyorlar. Kimi zaman aylar süren bu hazırlığa, bir de ev kurma telaşı eklendiğinde, çiftler ve aileleri için yorucu bir yolculuk başlıyor. İşte yapılan bu fuarlar, tam da bu noktada çiftler için kurtarıcı bir rol üstleniyor” şeklinde konuştu.  

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...