26 May 2013

ÇOCUKLARLA ŞEKER HAMURUNDAN KURABİYE YAPMAK

Merhaba,

Bugün Ege ilk defa eve misafir davet etti. Benim liseden beri arkadaşım olan Nagihan'ın oğlu Baran'ı. Aslında ikisinin pek anlaşabildiklerini görmedim. Bu nedenle bana onları aratıp çağırtması biraz garip geldi :) Bir kaç kere kapışmadılar değil. Ama sonra her şey tatlıya bağlandı.

İkisine bir sürpriz yaptım ve onlarla birlikte kurabiye yaparak, şeker hamuru ile süsledik. Tamamen üçümüzün ortak çalışması olan kurabiyeleri afiyetle yediler.


önce hamurları şekillendirdik.Sonra başladılar şeker hamurlarını yapıştırdığım kurabiyeleri büyük bir dikkatle süslemeye :)

Ege süsleme yapıyor;)


Baran süsleme yaparken ;)Ege yoruldu galiba.


Ve işte mutlu son,


Bunu sizde çocuklarınızla mutlaka denemelisiniz. Yapmanız gereken, Eminönü'nden ya da internetten şeker hamuru ve kurabiye kalıbı almak. Sonra yaptığınız kurabiyeleri gönlünüzce süslemek.


EGE'Lİ DÜNYAM BİR YANIKLA YIKILDI SANKİ

Dün yazı yazamadım. Ege ayağını yaktı bu nedenle tüm ilgi ve alakayı ona vermek zorunda kaldık. Güzel başlayan ve devam eden gün bu yanık olayı ile son bulunca benimde moralim bozuldu. Bir an sanki dünyam başıma yıkıldı. İnsanın çocuğunun canı yanınca, insan kızgınlıkla üzüntü arası bir duygu yaşıyor işte.

Ayağı yanar yanmaz bahçede suya tuttum ama su toplamasını engelleyemedim. Hemen eve getirdim onu, babası buzla doldurduğu suya ayağını bir süre tuttu. Sonra da yanık pomatları ile kremleyip gazlı bezle sardı.Kocaman su toplayan yer bu gün patladı. E ne olacak biz dikkat et dedikçe o tam tersine ayağına dikkat etmiyor. Bu gün o yüzden bütün gün evimizden çıkamadık. Bakalım yarın kreşe nasıl gidecek?
Umarım iz kalmaz bir an önce iyileşir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...