2 Haz 2016

Komşusu Açken Tok Yatan Bizden DeğildirMerhaba,

Malum Ramazan geldi çattı. Bugün sizlere yeni bir sosyal sorumluluk projesi ile seslenmek istiyorum. Aslında diğer sosyal medya hesaplarımı takip edenler duyuruları görmüşlerdir muhtemelen. 

Kısaca anlatmam gerekirse, hasta çocuğu olan ve maddi durumu yeterli olmayan bir çok aile var. Ve biz Ramazan başlamadan önce onlara destek olmak, sizlerin de desteklerini istiyoruz. Bunun içinde kendilerine ramazan kumanyası göndererek yardım yapabilirsiniz. Şu an için yaklaşık 20 ailemiz kaldı kumanya ulaştırmak istediğimiz. Eğer sizlerde Ramazanınızı bir ailemize kumanya göndererek taçlandırmak isterseniz bana veya Facebook da ki Hayatına Bir İyilik Kat  grubuna mesaj atabilirsiniz. 

Peki bu grup kim, sen tanıyor musun, güveniyor musun derseniz anlatayım. Uzun süredir onları takip ediyorum ve yaptıkları harika işleri canı gönülden destekliyorum. En azından duyurularını paylaşarak yardım etmeye çalışıyorum elimden geldiğince. Bir kaç duyuruları sırasında görüşünce de onlara olan hayranlığım ve güvenim arttı. Ne yapabilirizi konuştuk bir süre önce. İnşallah birlikte daha güzel şeyler yapacağız. Tabi bunun için zaman zaman hepinizin desteğini isteyeceğim. beni yalnız bırakmayın olur mu ?

Biliyorsunuz bazı blogger arkadaşlarımla bu yazımda anlattığım Çocuk Yuvası ziyaretini yapmıştık. O arkadaşlarımla da görüşerek bazıları ile bu  kampanyayı da destekleme kararı aldık. 

Yardımlar direkt ailenin kendisine yapılacak. Asla arada bir aracı yok. Bu bir yardımlaşma. Ne demiş peygamberimiz? "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" Keşke çok zengin olsam diye bir tek bu durumlarda söylüyorum. Keşke kimse para kullanmasa. Parayı kim icat etmişse keşke etmeseymiş.

Paylaştıkça Çoğalan bu mübarek ayda hepinize şimdiden hayırlı ramazanlar diliyorum

Sevgiler
Şafak


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...