21 Haz 2019

Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

Gökçetepe Tabiat Parkı
Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı 
Herkese merhaba,

Hafta sonu Gokcetepe Tabiat Parki''na  kamp kurmaya gittik. Bu bizim için ilk kamp deneyimi oldu. Ne mutlu ki, yanımızda kamp kurmayı alışkanlık haline getiren arkadaşlarımız vardı, kalabalikdık. Böylelikle eksik bir şeyimiz olmadı ve nelerimiz  eksik, yanımıza başka neler almalıyız gibi sorularımız da cevap buldu.

Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp
Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı 
Yolculuğumuz Istanbul Beylikdüzü'nden başladı. Gökçetepe Tabiat Parkı Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı bulunan Saroz Körfezi'nde yer alıyor.Belki biliyorsunuzdur, Saros Körfezi Dünya'nın kendi kendini temizleyebilen 5 Körfezi'nden biri.

Gökçetepe Tabiat Parkı kamp
Gökçetepe Tabiat Parkı Sahili

Gökçetepe Tabiat Parkı
Gökçetepe Tabiat Parkı Sahili
Sahil çoğunlukla çakıl taşı ile kaplı şezlong ve şemsiye kullanımı ücretli Bunun dışında sandalyenizi ya da varsa şezlongunuzu alıp sahile inebiliyorsunuz. Sahilde duşlar mevcut. Ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

5002 ha alana sahip. çam ağaçları ile kaplı.  2011 yılında hizmete girmiş. Testis içinde tuvalet, mescit, bulaşık yıkamak için alan ve banyolar mevcut Ayrıca tesiste kafeterya ve alışveriş yapılabilecek küçük bir market var. Fiyatlar gayet uygun özellikle marketteki arkadaş çok anlayışlı ve sizi güler yüzle karşılayarak yardımcı oluyor. Örneğin 3 çeşit sulu yemek 20 TL.

Gökçetepe Tabiat Parkı alışveriş
Gökçetepe Tabiat Parkı Market
Tesiste elektrik mevcut ve kısa mesafelerle yerleştirilmiş olan kofralardan uzatma kablonuzla elektrik alabiliyorsunuz Elektrik kullanımı için herhangi bir ücret ödenmiyor Dilediğiniz kadar kullanım yapabilirsiniz.

Tesis içinde çeşitli yerlerde su çeşmeleri var. Ancak bizim bulunduğumuz alanda musluktan su akmıyordu. Diğer bölgeleri maalesef bilmiyorum.

Gökçetepe Tabiat Parkı
Gökçetepe Tabiat Parkı Mangal
Mangal yapmak serbest bunun için kendi mangalınızı kullanmanız gerekiyor, yere ateş yakmak yasak.

Gökçetepe Tabiat Parkı
Gökçetepe Tabiat Parkı
Tesiste sosyal aktiviteler Tabii ki bunların büyük çoğunluğu ücretli. Ücretsiz olarak açık hava sineması ve survivor alanı mevcut. Ücretli aktivitelere gelince ip parkuru, zipline, tırmanma duvarı, balta atışı, kano, deniz bisikleti, jet ski, okçuluk. Basketbol ve futbol sahaları da var Ancak buraları kullanmak için öncelikle tesis yönetimine müracaat etmek gerekiyor.

Gökçetepe Tabiat Parkı tesisler
Gökçetepe Tabiat Parkı 
Çadır başı günlük 60 Tl ve Ister bir gün isterseniz 20 gün kalın, bir kereye mahsus 25 TL araç giriş parası alıyorlar.

Gökçetepe Tabiat Parkı
Gece manzara bir harikaydı. Çadır hayatının bu kadar keyifli olacağını hiç düşünmezdim. Ben ve çocuklar çok keyif aldık.
Gökçetepe Tabiat Parkı
Salıncak Bile Kurduk 

Sahilde eğlenirken

Çocuklar güneş duasına çıkmışlardı :)

Ben ve ailem :)

Sizler için bir de video hazırladım. Bu ilk uzun video deneyimimdi. Eksiklerim var ama eminim bu yaz gezerken çok daha güzelleri olacak. İzlerseniz sevinirim. Kanala abone olmayı da unutmayın :)İLETİŞİM :
Gökçetepe Köyü Zeytindere Mevkii Edirne/Keşan
Telefon : 444 4 527
0530 762 99 61
0506 167 69 83
0506 864 07 28
0506 469 90 30
info@gokcetepetabiatparki.com

Bir başka yazıda görüşmek üzere,

Sevgiler

Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...