23 Haz 2015

Et ve Tavuk Bulyonları Piknik Bulyon Torbası ile Evde Yapmak Çok Kolay

Herkese merhaba,

Tatilden döndük. Uzun zamandır sizlerle paylaşım yapamadım. Yazacak bir çok şey birikti ama önce eve çeki düzen vermeliyim. Alışverişe çıkıp yiyecek bir şeyler almaya gitmeye hazırlanırken aşağıda göreceğiniz basın bülteni geldi ve bende sizlerle hemen paylaşmak istedim. Bir çoğunuz benim hazır yiyeceklerden uzak kalmaya çalıştığımı bilir ama bazen bu mümkün olmuyor.

Tavuk ve et suyunun yemeklere kattığı lezzet ve fayda herkes tarafından biliniyor. Ancak evde kendimiz hazırladığımızda hemen tüketmemiz gerekiyor ya da bir şekilde derin dondurucuda ihtiyaç olacak miktar kadar saklamamız. İşte bu ürün tam da bu noktada hizmete giriyor. Henüz denemedim ama en kısa sürede deneyeceğime eminim. Sizde hazır bulyonlar yerine bence evde kendiniz hazırlamalısınız.

Sevgiler

Şafak

                                                                           

Basın Bülteni


Piknik’ ten Pratik Çözümler!
                                                   Türkiye’de bir ilk!


Gıda Ambalajları Kategorisinin öncü markası Piknik, ürün portföyüne yeni eklediği ve Türkiye’de bir ilk olan “Bulyon Torbası” ile mutfaklara yenilik sunuyor.
Basından takip ettiğimiz «hazır bulyonlar MSG içerir, MSG ise sağlığa zararlıdır» şeklindeki haberler her geçen gün sağlıklı beslenme şekillerine yönelen tüketici sayısını arttırmakta, ev yapımı lezzetlere yönelim görülmektedir.

Bu nedenle hazır bulyonlar yerine evlerde kaynatılan et suları, kemik suları, tavuk suları, sebze suları ile bebeklerin-çocukların çorbaları, pilavlar lezzetlendirilmektedir. Kaynatılan bu karışımlar ise en fazla 2-3 gün içerisinde tüketilmek durumunda olup, bu nedenle kaynatma sonrası derin dondurucuda dondurma gereği oluşmaktadır. Dondurma işlemi esnasında gerektiğinde tamamını eritmeden parçalayabilmek için küçük kaplar kullanılmaya çalışılmaktadır. Bunun için ev hanımlarına pratik bir yöntem sunuyoruz;

“Piknik Bulyon Torbası”Piknik Bulyon Torbası Kullanım Şekli


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...