20 Oca 2014

DAMLA ÇİKOLATALI KURABİYE (UNSUZ VE YAĞSIZ)Merhaba,

Size bu akşam ilginç bir tarif vereceğim. Yapması çok kolay, malzemesi az ve tadı bir harika. İşin ilginç yanı içinde yağ ve un hiç yok. Kabartma tozu da kullanmıyorsunuz. Ben bu tarifi bir arkadaşımın yeyip de facebook sayfasına ballandıra ballandıra anlatması sayesinde öğrendim. Yapan Kişinin adını verip bir de o yorum yapınca, tüm cesaretimi toplayıp detaylı tarif istedim. Canan hanım bana hemen cevap verdi sağ olsun. Kendisine çoookk teşekkür ediyorum.


Malzemeler

1 su bardağı damla çikolata
1 su bardağı hindistan cevizi
2 yumurta akı
1 su bardağı dövülmüş ceviz
1 su bardağı pudra şekeri
2 yemek kaşığı kakao


Yapılışı

Tüm malzemeleri karıştırın. Elinize eldiven takın ki kolay şekil verebilesiniz. Ceviz büyüklüğünde yuvarlayıp yağlı kağıt üzerine dizdiğiniz kurabiyelere bardak altı ile hafifçe bastırın ki şekli düzelsin. Şekil verip önceden ısıtılmış 150 derece fırında yaklaşık 8-9 dakika pişirin.

Afiyet olsun

Şafak

26. ULUSLARARASI İSTANBUL ANNE BEBEK ÇOCUK FUARI NOTLARI

Merhaba,

Pazar günü fuara gittim. Ne yazık ki beni çok da tatmin etmeyen bir fuardı. İBS'deki fuar daha renkli ve eğlenceliydi. Yine de sizinle paylaşmak istediğim bazı kareler var.


Fuar ziyaretçilerinden iki kare
Prenses ve Korsan yan yana :)Fuarı çocuklar için eğlenceli kılabilecek tek yer Doğa Kolejiydi. Çocuklar için boyama, zeka oyunları, deney çalışmaları vardı. Onun dışında beğendiğim pek bir stant olmadı.


Görüşmek üzere,

Sevgiler

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...