12 Nis 2016

Bloggerlar Paylaşıyor 1 Yaşında Etkinliğinde Neler Oldu

Herkese merhaba,

Etkinlik yazılarımdan, Bloggerlar Paylaşıyor 1 Yaşında Etkinliğinde Neler Oldu? yazısı ile sizlerleyim bu gün :)

İlk önce tabi süslenmeden olmaz. Kuaför makyaj işlerini bitirdim. Sonra koşuşturmaca başladı. Etkinlik sabahı, hala gelmeyen bir kargoyu almaya giderek öncelikle sonra ki etkinliklerde bazı firmalarla bir daha çalışmama ve bazı konularda daha dik durmayı öğrenmeye karar verdim. Bunları size bir başka yazımda zaten anlatacağım.

Etkinlik mekanına vardığımızda her şey hazırdı ve bazı arkadaşlarım zaten gelmişti. Bunları bir önceki yazımda anlatmıştım. Tık Tık 

Etkinliğimize saygı duruşu ve İstiklal marşımızla başladık. Oldukça duygusal bir andı benim için. Bu tarz etkinliklerde etkinliği düzenleyen yada organize eden kişi konuşma yapmadan olmuyor :) İnanın ben bu  konuda çok çekimserim. Bundan önce ortağı olduğum hiç bir etkinlikte konuşmadım çünkü konuşma yapma fikri bile elimi ayağımı dolandırıyordu.  İlkokul hayatı boyunca 1. sınıftan itibaren neredeyse her sabah andımızı ve tüm özel günlerde şiir okuyan bir kişi olarak, kaç yaşında böyle oldum bilmiyorum ama en zor konuşmalardan biriydi. İnanır mısınız sesim titreye titreye, dizlerimin bağı çözülmüş bir halde tamamladım konuşmayı :) Allah'tan eşim yanımdaydı da, baktı ben kontrolü kaybetmeye başladım hemen toparladı beni. Seviyorum ben bu adamı valla :) Zaten sunum onun eseriydi o nedenle konuya da çok hakimdi. Buradan da teşekkür ediyorum.


Bu arada sitede bazı kategorilerde bir ödül törenimiz oldu. En çok okunan yazı ödülünü Tavsiyesever blogunun sahibi Rabia Tornacı aldı. Kendisi dedesinin rahatsızlığı nedeniyle aramızda olamadığı için onun yerine ben aldım :)


Ardından en çok yorum alan yazı ödülü ile Şirin Kanatlar blogunun sahibi Seda Yeşiltaç ödülünü aldı.


En çok yazı yayınlayan Yazar Ödülü ise 2 kişinin oldu. Sevgili Aundreyin Şekerleri blogunun sahibi İrem Özker ve Elmas Pırıltıları blogunun sahibi Elmas Koçan.


Ardından diğer tüm yazar arkadaşlarımız Yazar Ödülü aldılar.


O gün Portakal Bende firmasından Tolga Matban 'da aramızdaydı. Bize işleyişleri hakkında bilgi verdi ve kuruluş hikayelerini anlattı.
Bir diğer konuğumuz ise, Marka danışmanı Tuğçe Şahin'di. Hem firmalara hemde kişilere danışmanlık yapan Tuğçe hanım,bizlerin de nasıl markalaşabileceğimi hakkında küçük tiyolar verdi.


Sırada benim için çok özel bir ana geldik. Beni tanıyanlar müziğe olan tutkumu bilir. Müzik denince aklıma anlamlı sözleri, uyumlu bir müzikle birleştiren paylaşımlar gelir. Benim için sadece dinlediğim şey de değildir önemli olan. Müzik insanının, sanatın her dalında olduğu gibi, aynı zamanda örnek bir insanda olması gerekir. Olay şarkımı söyleyip gideyim olmamalı hiç bir zaman. Hayranı olan kişilerin onda ne gördüğü, onlara ne kattığı, örnek olup olmadığı da olmalıdır sanatçı için. Hatta belki de en önemli şeylerden biridir bu bence. Hatırlıyorum da yıllar önce çok takdir ettiğim, ülkemizin çok önemli sanatçılarından biri ile karşılaşmıştım da, o an ki durumundan midem bulanmıştı. Günümüz teknolojisi ile sesi olmayanlarda şarkı söyleyip çok yetenekliymiş gibi görünebiliyor, parası olan en önemli söz ve bestecilerden parça satın alabiliyor. O nedenle umarım, çoklu TV kanalları sonrası yerleşen bu durum kısa sürede son bulur. Hak edenler hak ettiklere yere gelir.


İşte o gün, hem kişilik hem de sanat yönünden çok takdir ettiğim Barış Bahçeci bizimle birlikte oldu. Türkiye'nin ilk ve tek dağıtım şirketi Eğlence Fabrikası yöneticisi Selim Serezli'nin desteği ile kendisini ağırlama fırsatı yakaladık. Barış Bahçeci, kendilerini sadece yaptıkları müzikle gösteren Badem grubunun B'si. Bir çoğumuz şarkılarına, yaptığı işlere denk geldik. O gün çıkardığı solo albümünü de bizler için imzalayarak hediye etti. Umarım bir gün kendisi ile geniş kapsamlı bir röportaj yapma fırsatı da yakalarım.İnanın 5 saat boyunca oradaydık ama bize zaman yetmedi. Sanırım bir 5 saat daha olsa devam edebilirdik. Hem bloggerlık hem de Bloggerlar Paylaşıyor hakkında sohbet ettik, neden burada olduğumuzu birbirimizle paylaştık, neler beklediğimizi konuştuk. Etkinlik pastamızı tüm arkadaşlarımla beraber kestik.


Günün sonunda sponsor hediyelerimizi dağıttık, sponsorlarımıza bir sonraki yazım da yer vereceğim. O gün orada fiziksel olarak yada yüreği ile olan herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha nice günlerimiz, projelerimiz olur birlikte yaptığımız. 


Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere, hepinize sevgilerimi yolluyorum :)

Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...