8 Nis 2016

Bloggerlar Paylaşıyor 1 Yaşında Etkinliği - 1. Bölüm

Merhaba,

Bugün sizlere 26 Mart'da yapılan Bloggerlar Paylaşıyor yazar buluşmasından bahsetmek istiyorum. Oldukça keyifli geçen bir etkinlik oldu bizim için. Sadece yazarlar olarak katıldığımız etkinlik bana göre aynı zamanda doğru yolda olduğumuzun da göstergesiydi. Tarafsız Satın Alma Rehberi olacağız dedik ve bu iddiamızı da gerçekleştireceğimizin ilk sinyalleriydi bence. Aslında bir çok yazar arkadaşım günü çoktan paylaştı bile. Ben biraz geç kaldım sanırım :) Ama nasıl anlatacağımı bilemediğimden kaynaklanıyor bu durum çünkü benim için katıldığım veya ortak olarak düzenlediğim diğer etkinliklerden farklı bir konumda yüreğimde. Daha önce de dediğim gibi bir hayalin gerçekleşmesinin, ete kana bürünmüş hali.

Etkinlik hazırlıklarına başlamaya karar verdiğimizde küçük bir organizasyon olsun diye konuşmuştuk. Bir araya gelip daha da kaynaşacağımız, sohbet ve temennilerde bulunacağımız bir birliktelik olmasını planlıyorduk ama bir anda yapacağımız mekanın oldukça özel olmasıyla, bambaşka bir etkinliğe dönüştü.
Etkinliğimizi Türkiye'nin tek ve ilk müze oteli olan Eresin Crown Otel'de gerçekleştirdik. Otel gerçekten büyüleyici her şeyden önce. Mekan olarak Sultanahmet'de bulunan otel, Kültür Bakanlığı tarafından müze statüsünde değerlendirilen bir yer. Bir müze müdürleri dahi var. Otel Eresin Oteller grubuna ait. Eresin Oteller Grubunun kalitesi zaten tartışılmaz biliyorsunuzdur. İnşaat kazısı sırasında çıkan bazı eserler hiç dokunmadan öyle bırakılmış. Otel ile ilgili detaylı yazı için Tık Tık.İçindeki balık figürüne dikkat ettiniz mi? Hristayanlar için balı figürünün özel bir anlamı var. Hristiyanlığın yasak olduğu ve inananların saklandığı dönemlerde, birbirinden haberdar olduklarını belli etmek için balık figürünü kullandıkları da söylentiler arasında. 
Hala bile modern Hristiyanlıkta, balık sembolü bildiğim kadarıyla kullanılmakta. Özellikle araçların camına yapıştırarak o aracın sahibinin bir hristiyan olduğunu vurguluyorlar. 
Personel o kadar ilgili, o kadar yardım severdi ki sizlere anlatamam. Mekanı düzenlemek için bir gün öncesinden gittik eşimle ve hepsi bize çok yardımcı oldu. Bizimle birlikte yerleştirdiler, fikir verdiler, şöyle mi yapsak daha iyi olur dediğim anda hemen ona göre düzenleyerek görerek karar vermemi sağladılar, baktılar içime sinmedi hemen değiştirdiler ve tüm bunlar olup biterken bir kere bile surat asmadılar, Bize kendimizi  misafir olmanın dışında, aileden biri gibi hissettiren otelde, çalışan tüm arkadaşlara, şeflere, müdürlere çok teşekkür ediyorum.Etkinliğimiz  Bosphorus Balo salonunda saat 13:oo de başladı. Otel tüm hazırlıklarını o saate kadar tamamlamıştı. 

İçeride bizimle ilgilenen 2 kişiyi görevlendirmişlerdi ve çok ilgilendiler. İlk defa Ege'yi içinde bulunduğum bir etkinliğe götürdüm. Sevgili Elmas'ın yakışıklı oğlu Berke'de gelmişti, çocuklar kısa sürede kaynaştı. Otel personeli çocuklarla bile ilgilendi ya süper, ben size daha nasıl anlatayım :)
İsim yazılı kurabiyelerimiz Kayseri'den sevgili Nihal'in Pasta Butiğinden geldi. Sevgili Lerzan getirirken gözü gibi baktı onlara bir şey olmasın diye :)


İsimlerimizin yazılı olduğu masa kartları, magnet aslında :) Sevgili Özel Gün Magnetleri'ne teşekkürler.

Kişiye özel ve kurumsal organizasyonlar, hediyeler sunan Sevgili Sen Hep Kalbimdesin, hem masa aranjmanları hem de katılımcılara birer sukulent hediyesi ile masalarda yerini aldı.  


Etkinlik pastamız ve logomuzun basılı olduğu kurabiyeleri, sevgili Burcucupcake hazırladı. Butik pasta konusunda hem görüntü hem de tat olarak oldukça başarılı. 


Sevgili blogger dostu Tatlımo bizim için keklerden hem bir kule hazırlamıştı, hem de sepetlerle ikramlık getirmişlerdi. Onlar bu işi biliyor ve sürekli gelişim içindeler.
Hepimiz toplandıktan sonra etkinliğimize start verdik.Güne ait bir kaç resim paylaşmak istiyorum. Fotoğraflarımızı çeken Tülay Gündüz Photography 'e  çok teşekkürler.

O saatlerde yaşananları sizinle bir sonra ki yazımda paylaşmak istiyorum. Hepinize mutlu zamanlar dilerim. 

Sevgiler

Şafak


Etkinliğe Katılan Yazar Arkadaşlarım


Yazar Web Sitesi
Rabia Tornacı http://www.tavsiyesever.com/
Seda Yeşiltaç http://www.sirinkanatlar.com/
İrem Özker http://audreyinsekerleri.blogspot.com.tr/
Gizem Demirel http://www.gizoandtheblog.com/
Elmas Koçan http://elmasgln.blogspot.com.tr/
Lerzan Karabayır http://www.lerzankaradan.com/
İlknur Özkan http://acemisihirbaz.blogspot.com.tr
Kadriye Koba www.bizkimizkadiniz.blogspot.com
Çiğdem Kesik http://makyajlikareler.blogspot.com.tr/
Ebru Genç http://locosmetico.blogspot.com.tr/
Selma Özdemir http://senbenvehayat.blogspot.com.tr/
Esra Hanedan http://www.kiriksemsiye.blogspot.com.tr/
Yasemin Özer http://biricitinyeri.blogspot.com.tr/
Sena Dursun http://nypdsena.blogspot.com.tr/
Alp Tolga Kilimcigöldelioğlu http://www.nettowork.com/

16 yorum:

 1. çok güzel etkinlikti Şafakcım ellerine sağlık nice yıllara olsun .-))

  YanıtlayınSil
 2. çok güzel bir gün olmuş emeğinize sağlık :)

  YanıtlayınSil
 3. Şafakcım güzel bir doğum günü hazırlığı yaptın ve bizi çok iyi ağırladın. Kucak dolusu sevgiler

  YanıtlayınSil
 4. Her şey harikaydı o gün :)
  Ne kadar güzel fotoğraflar. Emeklerine sağlık

  YanıtlayınSil
 5. Daha nice yaşlarını kutlamak nasip olur inşallah :)

  YanıtlayınSil
 6. benim için ''iyi ki buradayım '' dediğim bir etkinlik oldu eminim ki tüm arkadaşlarım da aynısını düşünüyorlar
  çok keyifliydi
  emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum

  YanıtlayınSil
 7. Her şey mükemmel görünüyor, daha çok uzun yıllara...;)

  YanıtlayınSil
 8. Çok keyifli geçtigi belli sosyal medyadan takip ettim. Nice yillariniz olsun.

  YanıtlayınSil

Konu hakkındaki fikirleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen yorumunuzu ekleyiniz. Yorumunuzdan sonra size profilinizden ulaşabileceğim için lütfen link bırakmayın.
Link İçeren Yorumları çok üzülerek yayınlayamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...