7 Şub 2017

Bloguma Linkini İsteğim Dışı Bırakma LütfenMerhaba,

Bugünkü yazım biraz kısa olabilir ama sizlerle bir şey paylaşmak istedim. Bazen sizde görürsünüz, blogunuza biri yorum yapar, sonra kendi blog ya da site adını yazar. Buraya kadar bence herşey normal. Yani yeni olabilir, kendini tanıtmak isteyebilir. Bu benim için hiç sorun değil, isteyen yapabilir, paylaşmakta sorun görmüyorum ancak son bir yıldır dikkatimi çeken ve çok sinir olduğum bir durum var. 

Yorıma bir bakıyorsunuz, yazdığı blog adresi tıklanabilir şekilde. Yani kendisinden size link vermiş. Bunun bir çok bloggerın korkulu rüyası olan, "Aman acaba benim değerimden değer mi kazanıyor?" sorusuna karşılık cevabı ne bilmiyorum ama ben hoşlanmıyorum. Katıldığı etkinliklerde yada toplantılarda blogger arkadaşlarıma link vermekten çekinmeyen ve herkese link veren biri olarak, haberim ve onayım olmadan böyle bir şey yapılmasını istemiyorum. 

Bir ara bunu nasıl yapıyorlar dedim ve sonunda bazı blogger arkadaşlar sayesinde kodu buldum ama bunu paylaşmayacağım. Olay halbuki çok basitmiş. Minicik bir kod var onu yaz ve istediğin blogda linkin çıksın.


Bence etik değil arkadaşlar, yapmayın. Ben artık bu tarz yorumları yayınlamama kararı aldım. Yakın çevrem sende git onun bloguna aynı kodla ekle linkini diyor ama bunu da yapmak istemiyorum.

Bu arada bu konuda bilgili arkadaşlardan da bir ricam var. Bu şekilde link verilmesinin bloglarımıza zararı var mı? Ben o kişiye follow linkimi veriyorum. Yorum yazarsanız sevinirim.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...