11 Mar 2015

TIP DÜNYASI BİR HAZİNESİNİ YİTİRDİMerhaba,

Bugün ki yazım üzücü bir haber ile ilgili. Tıp dünyası bir hazinesini kaybetti. Bir çoğumuzun tıp dünyasından tanıdığımız, konu ile ilgili olan kişilerin yaptıkları ve yaşadıklarını yakından bildiği sevgili Prof. Ahmet Aydın bugün kanser hastalığı nedeniyle yaşama veda etti.

Geride bir çok çalışma, onu seven bir çok insan, minnet ve dua ile anan hastalarını bırakan hocamız 63 yaşındaydı. Özellikle Taş Devri Kitabı ve Otizm ile ilgili çalışmaları ile bilinen Prof. Dr. Ahmet Aydın aynı zamanda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları ve Metabolizma Bilim Dalı Bölüm Başkanıydı.

Kendisi ile ilk kez bir seminerde tanışmış ve hakkında bilgi sahibi olmuştum. Onun o gün anlattıklarını sizinle Sağlıklı Çocuk Semineri Notları yazımda paylaşmıştım hatırlarsanız. O günden sonra çocuklarımın beslenmesine ayrı bir önem verdiğimi itiraf etmeliyim. Her şey sağlıklı beslenme ile ilgili derken sanırım tek atladığı şey, bazı hastalıkların en büyük nedeninin stres olduğuydu. 

Ahmet Hoca kendini o kadar bu konuya adamıştı ki, bazı firmalar tarafından, paketli ürünler sağlıksızdır, bozulmayan ürünler katkı maddeli ve sağlıksızdır dediği için mahkemeye verildiğini ama yolda hiç bir şeyden korkmadığının üstünü basa basa söylemişti. Paramı kaybetsem ne olur, benim için bir kişinin bile hayatına güzellik getirebilirsem bu yeter demişti. Şimdi bu cümlelerini hatırlayınca daha da çok üzülüyorum. Sırf böyle düşündüğü için bile mutlaka cennete gideceğine inanıyorum.

Kendisine Allah'tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum buradan. Lütfen sizde onun için dua edin. 

Sağlıcakla kalın
Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...