16 Ara 2013

İBS ANNE BEBEK ÇOCUK FUARINDAN NOTLAR -1

Merhaba,

Dün tüm öğleden sonra İBS anne bebek çocuk fuarındaydım. Sevgili Hassas anne Ece'nin yaptığı çekilişten çift kişilik davetiye kazandım. Malum havalar soğuk. Efe Deniz'de biraz hasta gibiydi. O nedenle onu babası ile bıraktım, liseden arkadaşımı ve oğlunu da alıp, Ege ile birlikte düştük yollara.

Yol dışında oldukça güzel bir gündü. Giderken sorun yaşamadık ama dönüşte, Taksim'den dönüş cehennem azabı gibiydi. O kocaman otobüs durağını kaldırmışlar, alt geçit gibi bir yer açmışlar, tüm otobüsler oradan geçiyor. Duraklar olmadığı için insanlar üst üste, otobüs geldiğinde hep birlikte koşuşturuyorlar. Birde bizim otobüs gelmeyince kendimizi yakınlardan geçen bir otobüse attık ki oturabilelim. İnsanlar neredeyse çocukları ezeceklerdi. Tabi ben bir parlayınca bize izin verdiler.

Neyse gelelim, fuarda yaşananlara. Fuar da bizi Hassas Anne Ece'nin stantında ki Klorane Bebe görevlisi karşıladı. Hemen yanlarına gidemedik ama sonrasında uğradığımda, Hassas anne Ece ile tanışıp ayak üstü sohbet ettik.


Klorane Bebe Avrupa'nın bitkisel içerikli temel bakım serisi ile sadece eczanelerde satılıyor. Temizleme mendilinden pişik kremine, masaj kremlerinden temizleme jeline geniş bir ürün yelpazesi var. Sizde firmayı merak ederseniz facebook sayfasını takip edebilirsiniz. Facebook sayfası için Tık Tık 


Bu sene geçen seneye göre daha az hoşuma gitti. Geçen yıl, iki kat kullanılıyordu ancak bu sene sadece bir katı fuar alnı yapmışlardı. Çok düzenli değildi bana göre. En çok eksikliğini hissettiğim TRT Çocuk bu sene oradaki fuara katılmamıştı, bu bir eksiklik gibi geldi bana. Stantları gezmeye yeni başlamışken animasyon grubunun müzik ziyafetine denk geldik :)Çocuklar, ilgilerini çeken stantlarda uzun zaman geçirdiler. Ben de onları arkadaşımla bırakıp bazı stantları tek başıma gezdim.

Önce Tavsiye Meleği Renan Hanımın yanına uğradım. Kendisi Tavsiye Kanalının cici sahibesi. Onlardan Tavsiye Meleği magneti ve yeni yılda Tavsiye Evi etkinlikleri ile ilgili güzel müjdeli bir haber aldım. Çok mu merak ettiniz :) Size bir ipucu. Artık bende etkinliklere katılabileceğim :)


Çocukların en çok görmek istedikleri şeylerden biri Şirinler Canlı sahne gösterisiydi. Ne yazık ki, düzgün organizasyon yapılmamıştı. Çocuklarıyla gelen bazı büyüklerde bu gösterinin çocuklar için yapıldığını unutmuş gibiydiler. Sandalyeler aynı aileden gelen 2-3 kişinin yanında oturan bir çocuktan oluşuyordu. Bu nedenle bizim çocuklara yer bulamadık. Görevli olduğunu söyleyen arkadaşa, bu kadar büyük yerine çocukları oturtmalıydınız deyince bana "ailelerini ne yapacağız" diye sordu. Çocuklar kaybolabilir o nedenle aileleriyle beraberler dedi. Yoğunluktan bunalmış olacak ki! o zaman tek veli tek çocuk olacak şekilde düzenleseydiniz dediğimde, duymamazlıktan gelip neredeyse beni kovalayacaktı. Hizmet sektöründe çalışmaya uygun olmayanların şanslarını başka sektörlerde denemesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta yoğun ilgi olacağı belli olan bir gösteriye daha iyi hazırlanmak gerekiyor. Hal böyle olunca bende Ege'yi kucağıma aldım, ilk beş dakikayı kucağımda seyretti. Sonrasında taşıyamadığım için maalesef devamını seyredemedik.


Can Bebe ve Molfix stantlarında bez kullanan annelere numuneler veriyorlardı. Bir dönem can bebe kullanıp da sonradan sorunlarla karşılaşınca, uzattıkları numuneyi almak istemedim ama görevli bayan değişiklikler oldu deyip bir de yeni hali ile kullanın diyerek numunelerini verdi. Molfixi ise hiç kullanmamıştım. Bir de onu deneyeceğim .
En çok beğendiğim stantlardan biri ise Dent Group Kids'di. Size yarın ondan bahsedeceğim ve verdikleri hediye torbasının içinde çıkan bilgilendirici broşürleri anlatacağım.

Şimdilik hoşçakalın

ŞafakRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...