17 May 2017

Dr Oetker Kek Burger Yapımı
Merhaba,

Çocukların çok sevdiği bir atıştırmalık var marketlerde bilirsiniz. Kek burger. Şimdi onu evde de yapabilmek mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan şey marketlerde yaklaşık 8 Tl ye satılan bir paker Dr. Oetker Kek Burger ve evde her zaman bulunan yumurta, yağ ve süt üçlüsü :)

Kek Burger

Nasıl yapıldığı paket üzerinde yazıyor ama ben yine de kısacık burada da yazmak istiyorum.

Kutunn içinde, un karışımı, pişirme kağıdı ve krema karışımı bulunuyor. Çok çabuk hazırlanıyor. Bu nedenle önce fırınızı 190 dereceye ayarlayıp önceden ısıtmaya başlıyoruz.

Ardından hamurumuzu yapmaya başlıyoruz.

6 yemek kaşığı süt (60 ml), 1 yumurta ve 75 g. yumuşak margarini bir kaba ekleyerek önce düşük sonra yüksek devirde 2 dakika çırpıyoruz. Ardından kutudan çıkan un karışımını da içine ilave ederek 1 dakika daha çırpıyoruz.

Pişirme kağıdı serilmiş fırın tepsisinin içine 2 kaşık yardımı ile kek burgerlerin kekini yapmaya başlıyoruz ardından. Yaklaşık 1/2 yemek kaşığı malzemeye alıp diğer kaşık yardımı ile pişirme kağıdına sıyırıyoruz. Yaklaşık 16-20 adet oluyor. Aralık bırakmaya özen gösterin çünkü pişerken yayılıyor.
Kekburger

Yaklaşık 10 dakika da pişiyor. Fırından çıkarıp soğumaya bırakıyoruz. 

Sıra geldi kremanın hazırlanışına. Bu da çok kolay. Paketten çıkan krema karışımına buzdolabında soğutulmuş 1 bardak sütü ekleyerek önce düşük sonra yüksek devirde çırpıyoruz. Soğumuş keklerden bir tane alıp üzerine kremadan sürüp bir başka kek ile kapatıyoruz.


Kekburger yapılışı


Böylece yaklaşık 9-10 tane kekburger oluyor. Üzerini dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

Afiyet olsun :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...