29 Eki 2013

ENGELSİZ HAYAT ENGELSİZ ÇEVREDE BAŞLAR

Merhaba,

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü; engellilerin toplumsal yaşama tam ve eşit olarak katılabilmeleri ve yapılı çevrenin engelsiz hale getirilmesi amacıyla, sorumluluğu bulunanlara yapacakları düzenlemelerde yol göstermek üzere “Erişilebilirlik Bilgilendirme Filmi” hazırlayarak, kamuoyuna sundu.
İşte hazırlanan video. 

Dış mekanlar tanıtım filmi için Tıklayınız 

İç mekanlar tanıtım filmi için Tıklayınız


Lütfen paylaşın ve daha çok bireye ulaşmasını sağlayınız.


Bir de unutmadan; araç sahipleri arkadaşlar lütfen araçlarınızı yollardaki engelli iniş-çıkış yerlerinin önüne park etmeyiniz. Bu alanlar çok önemli. Herkese sevgiler

Şafak

DÖNDERME TAVADA KABAK KIZARTMASI

Merhaba,

Dönderme tava dediğimiz şey Karadeniz Bölgesinde sık kullanılan, başka bir yerde de görmediğim bir tava. Kapağı düz, bu sayede rahatlıkla çeviriyorsunuz. Özellikle hamsi tava yapıldığında kullanılır. Sadece onu yaparken mi? Yaprak bezelye, körpe fasulye gibi sebzeleri kızartmak için de kullanılır.


Ben dün akşam annemin köyden getirdiği kabağı kızartırken kullandım.Bildiğimiz kabaklardan farklı bir kabak.

Onu ince ince doğradım biraz tuzlayıp beklettim. Sonra biraz beyaz una biraz mısır ununa buladım, az yağ dökülmüş tavada kızarttım.


Tavanın kapağı yardımı ile çevirdim.Tabağa alınmış kabakların üzerine, yoğurt, pul biber ve sarımsak ekleyip döktüm. Afiyetle yedik. Size de tavsiye edilir :)

Sevgilerimle
Şafak

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Merhaba,

Bu güzel İstanbul sabahından herkese kocaman sevgiler. Bu gün çok önemli bir gün bildiğiniz üzere. 29 Ekim Cumhuriyet bayramı. Televizyonda dün akşam İzmir'de düzenlenen fener alayı gösterilerini izlerken gözyaşlarımı tutamadım.

Bu ülke hepimizin. Huzurumuzu bozmaya çalışanlara fırsat vermemeliyiz. Kimsenin ekmeğini yediğimiz topraklara zarar vermesine izin vermemeliyiz. Bugün sanki birilerine iyilik yapıyormuş gibi gözüken dış mihrakların amacının bizi bir aradayken parçalayamıyacaklarını bilmeleri ve bu nedenle bölerek yok etmeye çalıştıkları gerçeğinin farkına varmak.

Ne mutlu Türk'üm diyene!

Şafak


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...