5 Ara 2013

YILLAR ÖNCE GÖRDÜĞÜM O RÜYA #blogfırtınası 5.gün

Gün 5. Bir rüyanızı veya kabusunuzu hikaye şeklinde yazın.

Merhaba,

Çok uzun yıllar önce gördüğüm ve uzun süre anlamını merak ettiğim bir rüya vardı. Öyle gerçekti ki sanki uyanık gibiydim.

Yanımda hiç tanımadığım biri, beni geleceğimi görmek üzere bir yere götürüyordu. Sanki İskoçya'nın platolarına benzer bir yerdeydik. Bir çok yol vardı önümüzde. Sürekli yeni bir yola giriyorduk, ama yanlış olduğunu anlayıp tekrar başladığımız noktaya dönüyorduk.Bir an öyle bir yere geldik ki, uzakta ki bir tepede var olan tapınak benzeri bir yer görünüyordu.

 -İşte geldik, dedi yanımdaki kişi. Bu tepeye tırmanmamız lazım, kaderin orada seni bekliyor.Zor bir şekilde tırmandık. Bizi hemen içeri aldılar. Tapınak loştu. Kocaman camlardan süzülen ışık vardı sadece. Biz o loş ışıkta uzun ve düz bir yolu takip ederek bir odaya girdik. Bir süre bu odada bekledik.Yanımıza gelen biri, yol arkadaşımın orada beni beklemesi gerektiğini söyledi ve tek başına göreceksin geleceği dedi. Bulunduğumuz odadan bir kapı açtı ve yeni bir odaya aldı beni.

Beni götürdüğü bu yeni odada benden başka kimse yoktu. Sadece duvarda bir delik vardı. Bana hazır olduğumda delikten içeri bakmamı söyleyerek yanımdan ayrıldı.

Odada bir süre öylece durup bekledim. Daha önce de yazmıştım ya bilinmezlik beni hep korkutur. Yine korkuyordum, ama geleceğimi görebilmek için büyük bir sabırsızlık da duyuyordum. Tüm cesaretimi toplayıp, deliğe yaklaştım. Gözümü dayadım.

Önce karanlıkta bir kadın ve erkek gördüm. Daha önce tanımadığım bu kişiler sanki yıllar önce yaşamış İngilizler gibi kıyafetler giymişlerdi. El ele tutuşmuş, karşı karşıyaydılar. Yüzlerinde acı vardı. Biraz sonra olacakları sanki biliyor gibiydiler. Birden göremediğim bir güç o iki kişiyi ayrı ayrı köşelere çekmeye başladı. İkisi de ağlıyordu. Ayrılmak istemiyorlardı ama engelleyemiyorlardı onları ayıran görünmez gücü. Ellerini hiç bırakmak istemiyorlardı ama artık tutmaları mümkün değildi. Yine de son bir gayretle birbirlerine uzandılar. Parmak uçları değdi ama başaramadılar ve ayrıldılar.

Onlar yok olduğunda dehşete düşmüştüm. Ne alakası var benle o gün anlayamamıştım. Sonra hala geleceğimi görebilme umuduyla bakmayı sürdürdüm. Birden güm diye bir ses duydum ve ne olduğunu anlayamadan korku ile geri çekildim. Tekrar deliğe gözümü dayamak istedim ama delik hızla kapandı.

Beni odada yalnız bırakan kişi geldi ve artık gitmem gerektiğini söyledi. Henüz göremedim, tekrar denemek istiyorum desem de bana cevap bile vermedi.

Beni oraya getiren kişi ile aynı yolu izleyerek tapınaktan ayrıldık. Yolda geri dönerken bu sefer kaybolmadan başlama noktamıza geri geldik. Ben hala geleceğimi görememiş olmaktan yakınıp duruyordum. O ise bana

- Belki de gördün. Bekle zamanı gelince taşlar yerine oturacak ve sen zaten ne yazılmışsa onu yaşayacaksın dedi.

Uyandım.

Baktığım rüya yorumlarının hiç birinde bütün bunları anlamlandıramadım. Yaşadıkça farkına varıyorum.

İşin iyi mi kötü mü bilemediğim tarafı ise görüp de hatırladığım her rüyanın mutlaka bir anlamı oluyor. Hatta bazen tamamen gerçekliği. Başkalarının yorumlamasının tersine ben gerçekte öyle şeyler yaşıyorum.

Bu size de oluyor mu?

Hep güzel rüyalar görmeniz dileği ile
Sevgiler

ŞafakRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...