6 Şub 2016

Beykoz'da Yeşillikler İçinde bir Mekan Hidiv Kasrı


Merhaba,

Bugün sizlere, İstanbul Beykoz'da bulunan bir yerden bahsedeceğim. Hidiv Kasrı. Pazar günü sevgili Beyhan'ın Mutfağı tarafından davet edildiğim bir organizasyona ev sahipliği yaptı. O gün ayrıca Uba Foto'nun da işbirliği Konuşan Kalem Serkan'a habersiz bir doğum günü sürprizi yapıldı.Mekana ait detayları merak ediyorsanız; Bloggerlar Paylaşıyor sitesinde yazdığım yazıdan okuyabilirsiniz.

Kullanılan malzemelerin bir çoğu Şef Şenol Özbay tarafından seçiliyormuş. 1988 den beri şef olan Şenol bey 10 yıldırda Beltur 'un şefi. Bizler için ayrı bir oda hazırlanmıştı ve kahvaltımızı orada gerçekleştirdik. Bir çok blogger, lezzet dergisi yazarları ve sosyal medyacılar katılmıştı.


Kahvaltının ardından, mekanı gezdik. Kuleye çıkmamız için özel izin alınmıştı. Kuleden görüntüyü periscope hesabımda da yayınladım. Beni periscope da safagin dunyasi olarak bulabilirsiniz. Kuleye yürüyerek yada asansör ile çıkabiliyorsunuz. İlk buharlı asansörlerden olan asansör şimdilerde elektrik ile çalışıyor. 

Günün sonunda özel bir lezzet olan Tahinli Profiterolü denedik. Herkesten tam not aldı bende oldukça hafif buldum. Çikolatanın ağır tadını sevmeyenler için bir de böyle denenmeli.


 Ayrıca bir de çekiliş yaptılar. Hem Hidiv Kasrında hemde Malta Köşkünde toplam 4 bloggera eşleri ile birlikte kullanabilecekleri yemek yada kahvaltı hediyeleri oldu. Bunlardan biri de bendim :) 

Davetleri için tekrar teşekkür ediyorum. Mutlaka gitmenizi öneririm

Sevgiler

Şafak


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...