9 Eyl 2016

CEYLAN - Kitap Yorumu


Herkese merhaba,

Bugün bir kitap yorumu ile sizlerleyim. Arunas Yayınlarından çıkan "Ceylan" romanı tam da aşk romanları sevenlere göre çünkü iflah olmaz bir romantik ve özgürlüğünüze düşkün biriyseniz. Ceylan'ı ve onu dize getirmeyi başaran Çağrı Mert Karahanlı'yı çok sevebilirsiniz.

Ceylan - Zeynep Saraç

Başta çok tanıdık gelen hikaye, " E tamam hikaye burada biter, öyleyse niye bu kadar sayfa var hala okunacak" derken, yepyeni olayları karşımıza çıkarıyor. Kitapta, romantizm, feminizm, aksiyon ( heyecan diyelim ya da) ve aile baskısının ve bazı geleneklerin hayatları nasıl etkileyebileceği var. Böylece aynı zamanda sosyal bir yaraya da parmak basmış oluyor.

Ceylan - Arunas Yayıncılık

Kitap ciltli basılmış ve bence kapak rengi ile kapak yazı fontu çok iyi seçilmiş. Bir çok kitap içinde hemen fark edilebiliyor. Başta çok uzun okumak zor diye düşünülse de dediğim gibi anlattığı konu ilginizi çekiyorsa, bir solukta okuyabilirsiniz. Örneğin ben gece başlamıştım biraz okur yatarım diye, ama sonunu okumadan elimden birakmak istemedim ve bir gecede bitirdim.

Kitap film olur mu? Evet olur, hemde çok güzel olur. Başrolde de Gökçe Bahadır süper olur :) Yazar zaten senaristlere çok iş bırakmamış. Kullanılan aracın markasına kadar yazmış. Kitapta beni rahatsız eden tek şey bu oldu sanırım. Belki bazı şeyleri bizim hayalimize bıraksaydı daha iyi olurdu.

Gelelim Kitap ve Yazar detaylarına.


Yazar            : Zeynep Saraç
Yayınevi       : Arunas Yayıncılık
Basım yılı     : 2016
Sayfa sayısı : 447


Yazar Hakkında 

Zeynep Saraç Aydın Kuşadası'nda 2 çocuğu ve eşi ile birlikte yaşayormuş. Bu onun 2. kitabı ve çok yakında 3. kitabı da yola çıkacak diye duyuyorum. İlk kitabı Bir Parça Masal farklı bir yayınevinden çıkmış. Bence yazı stili gayet akıcı. Sizi sıkmıyor, meraklandırıyor. Tanıtım bültenlerinde, kitap okumaya başladığı ilk zamanlardan beri okumanın büyüsüne ve kelimelerin gücüne inandığı söyleniyor.


Ben de kendisi ile aynı fikirdeyim. Okumak bambaşka bir şey. O nedenle #yasamaacilanpenceredirkitap dedik etkinliğimizde. Okumayanların göreceği tek şey duvarlar olur. 

Hepinize kocaman sevgiler, çünkü sadece sevgi aydınlatır dünyayı :)

Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...