19 Ara 2018

Makyajsız Yapamam Ama Doğallıktan Yanayım Diyenlerden misiniz?

doğal makyaj
Makyajsız Yapamam Ama Doğallıktan Yanayım


Herkese merhaba :) Makyajsız yapamam ama aşırı abartıya da kaçmak istemem, ben daha çok doğallıktan yanayım diyenlerden misiniz? O zaman bu yazı tam sizlik!


Makyajsız Yapamam Ama Doğallıktan Yanayım Diyenlerden misiniz? 

Günümüzde neredeyse her kadın makyaj yapıyor. Doğallıktan yana olanların bile makyaj çantalarında illa ki bir rimel, bir kapatıcı ellerinin altında oluyor. Aslında bunun nedeni kadınların küçüklükten beri makyaja ilgi duymasıdır. Ergenliğe geçmeden öce küçük bir kızken annesinin rujunu, ojesini sürmek ister. İlerleyen yaşlarda modaya, girilen ortama göre değişik makyaj malzemeleriyle yavaştan nasıl makyaj yapılır, hangi fırça hangi malzemeyi sürmek içindir öğrenilmeye başlanılır. E hal böyle olunca ister istemez hayatımızda önemli bir yere sahip olan makyajın sağlığımıza ve cildimize zarar vermesini istemeyiz. Bu nedenle cildimize uygun olan, güvenilir markaların makyaj malzemelerini almayı tercih ederiz.  

Makyajsız Yapamam Ama Doğallıktan Yanayım Diyenlerden misiniz? 


Make-up artistlerin giderek arttığı bir dönemde yaşadığımız için, onların önerdiği çoğu şeyi gidip denemek istiyoruz. Fakat her duyduğumuzu, her gördüğümüzü cildimize uygunluğuna ve içeriğine bakmadan alırsak sağlığımızdan olabiliriz. Sonuçta hemen her makyaj malzemesi ve güzellik ürünü çeşitli kimyasallar içermekte. Hatta bazen cildinizin tahriş olduğunu daha ürünü kullanırken hissedebilirsiniz. Bir ürünün içeriğinin doğal olması, ne kadar kimyasal içerdiğiyle ilgilidir ve ne kadar doğal içeriğe sahip ürün kullanırsak sağlığımızı o kadar az tehlikeye sokmuş oluruz. Bunun için doğal ve bitkisel ürünleri kullanmanız cildinize yapabileceğiniz en iyi şeydir. Bitkisel içerikli ürünlerin sağlığımıza olan etkilerinin yanında bir de cildimize daha doğal bir görünüm verirler. Bu sayede yapaylıktan uzak, aslında daha çok kendimiz gibi olmamızı sağlıyorlar. Bitkisel bazlı ürünlerin hiçbir özelliği yok gibi düşünmek yanlıştır, bitkisel bazlı ürünler de gayet güzel nemlendirir, gayet güzel kapatıcı etkiye sahiptir. Size kimyasal bazlı ürünlerin verdiği her etkiyi verirler. Diğer makyaj malzemelerinden farkı ise daha doğal içeriğe sahip olması. Örneğin bir yüz temizleme jelinin alkol içermemesi onun doğal olduğunu gösterebilir.  


Makyajsız Yapamam Ama Doğallıktan Yanayım Diyenlerden misiniz? 

Makyajsız Yapamam Ama Doğallıktan Yanayım Diyenlerden misiniz? Bitkisel ve doğal makyaj şu sıralar oldukça yaygın. İnsanlar artık doğallıktan yana olmayı tercih ediyor. Özellikle yaz mevsiminde cildimize hiçbir şey sürmek istemiyoruz. Zaten bronzlaşan tenimiz doğal makyajlı gibi oluyor. Kış mevsiminde soğuktan kuruyan cildimize doğal olmayan ve kimyasal olan ürünler kullandığımızda zaten kurumuş olan cildimizin nemini iyice kaybettirebilir ve kötü bir cilde sahip olabiliriz. İşte bu yüzden şu sıralar yaygın olan ‘yok gibi makyaj’ akımına uymak için bitkisel ve doğal makyaj ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bu tip doğal ürünleri Yves Rocher’nin internet sitesinde bulabilirsiniz. Yves Rocher’nin doğal içeriğe sahip ve dermatolojik olarak test edilen makyaj malzemeleri cildinizi kimyasal içerikli makyaj malzemelerinin yıpratıcı etkisinden korur. Kullanmaya başladığınızda doğal içerikli bir ürünü tercih etmenin farkını hissedeceksiniz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...