16 Ara 2014

İBS ANNE BEBEK ÇOCUK FUARI 2014

Merhaba,

Cumartesi günü Bir gece öncesinde Efe Deniz'in çıkan dişi nedeniyle hiç uyumamış olmamıza karşın, Ege ile düştük yollara. Aslında gönlüm gitmeyi hiç istemedi ama Ege kaç gündür fuara gideceğimizin sevdası ile yanıyordu, çok ısrar edince eşimde "siz gidin ben hallederim" deyince daha fazla dayanamadım.Biliyorsunuz biz Beyikdüzü'nde oturuyoruz. Fuar ise Harbiye'deki İstanbul Kongre Merkezindeydi. Çift katlı express Taksim otobüsü ile gitmenin daha iyi olacağını düşündüm, keşke düşünmez olaydım. Otobüsün üst jatı çok sıcak, alt katı ise çok soğuktu. Öyle çok trafik vardı ki, yürüsek aynı zamanda varırdık herhalde. Normalde 1,5 saat sürecek yol yaklaşık 2.5 saat sürdü ve biz fuar alanına vardığımızda saat 16:00 olmuştu bile.

Öncelikle şunu söyleyeyim bu seneki fuarı önceden yapılan fuarlara nazaran daha sönük buldum. Bilmiyorum belki de yorgun olduğum içindir. Tek kat üzerine kurulmuştu fuar. Daha önceki yıllarda misafirlere ufak tefek hediyeler veren bazı bebek firmaları çok ilginçtir bu sene sadece broşür dağıtıyordu.

Mesela yine büyük bir firma bebekler için emekleme yarışması düzenlemişti ama bana bu durum çok itici geldi.
Sevgili arkadaşlarım Yelda ve Sezen'in ortaklaşa kurdukları Dreamy Room bu yıl ilk defa fuardaydı.Oldukça kaliteli ürünleri olan ve sattıkları ürünleri kendi çocuklarına kullanacak kadar ince eleyip sık dokuyarak satışa sunan bu becerikli kadınların ürünlerini mutlaka incelemenizi öneriyorum.

Hepsiburada standında hediye yağmuru vardı. Ege'de katıldı yarışmaya. İndirim çeki ve el kuklası kazandı. Çok sevindi bu işe.


Muzipo Kids güzel bir stand kurmuştu.  Çocuklar için hareket oyuncakları ve boyama masası vardı, Biz boyama hastası olduğumuz için hemen oturduk masaya.


Bir diğer ilgimi çeken stand Yaşam İzi standı oldu. Çocuğunuzun, hatta kendinizin el ve ayak izlerini ölümsüzleştirebilirsiniz. İnternet sitelerini incelediğimde özel bir silikonla kalıbını aldıklarını ve 3 boyutlu seramik tozundan teslim ettiklerini okudum.Ege fuar standlarını tek tek incelerken :)


Mustela kar yağdırmıştı fuara :) Bir de resmimizi çekip bize hediye ettiler.


Bir kaç yerde poz vermeyi ihmal etmedik.Ardından geçen gün, #2forallevent etkinliğinde hediyesini kazandığımız oyuncakariyorum.com standını ziyaret ettik. Çok tatlı sahibesi ile tanışıp ayak üstü biraz sohbet ettik. Resimde gördüğünüz oyuncaklar Bangledaş'dan getiriliyormuş ve her birinin iplik renkleri ayrı ayrı kontrolden geçiriliyormuş. Bu bebekleri oradaki kadınlar ellerinde örüyor ve topluca satışı yapılıyormuş. Keşke Türkiye'de de bu yapılabilse. 


Ege'nin en çok eğlendiği, laf aramızda benim de çok beğendiğim standlardan biri Kubika Toys standıydı. Ne kadar süre kaldık bilmiyorum ama hiç ayrılmak istemedi Ege.


Bu gördüğünüz boncukların boyutu yaşa göre değişiyor. Minicik olanlar bile. Genç kızlar alıyormuş onları genelde. Elinizdeki tablaya örnek resimde gördüğünüz şekilde sayarak renkleri aynı olacak şekilde yerleştiriyor çocuğunuz ve sonrasında kızgın ütü ile üzerine yağlı kağıt koyarak ütülüyorsunuz.Tabladan çıkardığınızda bu şekilde yapışmış oluyor ve güç kullanarak parçalamadığınız sürece ayrılmıyor. Süper değil mi?En son sevgili Hassas Anne Ece Kumkale'nin standına da uğrayarak gezimizi sonlandırdık. Şaşkın ben resim çekmeyi atladım çünkü bir süredir Ege'ye bıraktığım yerde bekle eğitimi vermeye çalışıyorum. Onu gözümle görebileceğim bir mesafeye bırakıp orada beni beklemesini söylüyorum. Fuarda yine denedim. Gayette başarılı oldu. Sadece bir an beni görebilmek için bıraktığım noktadan ayrıldı ve  ( o görebildiğimi anlamasa da) bir kaç adım atarak beni arandı. Göründüğümü fark edince hemen bıraktığım noktaya geri döndü. Bu da bizim için yeni bir döneme adım oldu diye düşünüyorum. 

Dönüşte eve taksiyle döndük ama kaç günlük uykusuzluk ve günün yorgunluğu beni hasta etti. Bütün geceyi yatarak geçirmek zorunda kaldım. 

Seneye yine gitmek nasip olur inşallah. O zaman Efe Deniz'de bizimle gelsin çok istiyorum. 

Sevgiyle kalın

Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...