22 Eyl 2016

Tatlı Hayat - Kitap Yorumu


Herkese merhaba,


Biliyorsunuz bu ay sevgili Elmas ve Yasemin ile bir ilki gerçekleştirdik ve kitap bloggerlarları ve youtuberlarından oluşan bir grupla Taksim Konak otel'de kitapların yer aldığı bir buluşma düzenlendik. O güne ait detayları okumadıysanız Tık Tık


Haliyle bize hediye edilen kitapları okumaya başladım. Kitap okumaya zamansızlğı bahane ederek ara vermiştim ama şimdi anlıyorum ki sadece bahaneymiş. Çünkü geceleri internete girmek yerine kitap okuyorum ve daha çok keyif alıyorum. 


Bu gün yine okumaktan çok keyif aldığım bir kitabı sizlerle paylaşmak istiyorum. Pena Yayınları tarafından basılan Tatlı Hayat 


Okurken zihnimde hayat bulan kitapları seviyorum. 


Tatlı Hayat - Kitap Yorumu


Bir dergi düşünün, adı Leziz. Adından da anlaşılacağı gibi içinde yemek tarifleri var. Ülkenin en başarılı dergisi diyebiliriz. Kurucusu olan aile artık yok, dergi bir başka aileye satılmış. Satın alan aile başlarda dergiye sahip çıkmış ama şimdi yönetim insanları pek de umursamayan oğullarında. 


Ve bir kız var. Adı Billie, dergide çalışmak için ailesinden ayrılıp New York'a taşınmış. Bu taşınma sadece kendi hayatında değil, dergi vasıtası ile tanıştığı herkesin hayatında değişimlere neden oluyor. 


Ve bir gün, dergi tek bir telefon ile kapatılıyor ve koca konakta, derginin yıllardır verdiği Leziz Garantisi'nin devam etmesi için Billie kalıyor. Ve asıl hikayede böyle başlıyor.

Tatlı Hayat - Kitap Yorumu

Ülkemizde Leziz dergisi gibi bir dergi olsa nasıl olur diye düşündüm. Çok yetenekliyken, öyle bir işyerinde çalışıp da yemek yapmaktan bu kadar korkmanın nasıl bir duygu olabileceğini merak ettim.

Gerçekler göründüğü gibi olmayabilir. Bazen sevgimiz görmek istediğimiz gibi görmemize neden olabilir, korkunun ya da suçluluk duygusunun bizi ele geçirmesine izin vermemeliyiz Kitabın sonunda, belki de yaşadığımız bir çok olayın, aslında yaralarımızı iyilestirmemize sadece bir vesile olabileceğini anlamam için bir işaret bile olabileceğini düşündüm 💕

Kısacası ben bu kitabı sevdim.Gelelim Kitap ve Detaylara


Yazar :           Ruth Reichl

Yayınevi  :    Pena Yayınları 

Basım Yılı :   2015

Sayfa sayısı : 466 

Fiyat :             20 TL   ( D&R , kitapyurdu gibi sitelerde bulabilmeniz mümkün)Yazar Hakkında :

Ruth Reichl hem yemek işinden hem de yazarlıktan iyi anlayan biri :) Çok satanlar listesine girmeyi başarmış 4 kitabı daha var. Aynı zamanda, editör, restoran eleştirmeni ve yiyecek ve kültür üzerine dersler veren biri.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...