17 Eki 2016

Aşk ve Savaşın Şarkısı - Kitap Yorumu

Aşk ve Savaşın Şarkısı - Kitap Yorumu


Herkese merhaba,

Bugün yine bir kitap yorumu ile sizlerleyim. Bu aralar kitap yorumlarım arttı di mi? Eylül ayında düzenlediğimiz etkinlikte belki biliyorsunuz yayınevi ve kitap bloggerları ile birlikteydik. Hediye edilen her kitabı okuyor ve sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. 

Bu hafta da sizlere Dinah Jefferies tarafından yazılan ve Türkçeye çevrilen Aşk ve Savaşın Şarkısı kitabından bahsetmek istiyorum. 

Kitap adından aşk romanı olarak algınlansa da, kitapta aşk dışında şeyler de var. Çok detay vermeden kısaca bahsetmek istiyorum.

Kitap yeni doğum yapmış bir oldukça düşünceli bir kadının, çocuğunu da alarak yaşadığı evi terk etmesiyle başlıyor. Biz bu kadının kim olduğunu belli bir süre anlayamıyoruz. Asıl hikaye, 13 yıl sonra, Seylan'a gitmekte olan bir geminin güvertesinde, kendinden 15 yaş büyük bir erkeğe aşık olup evlenen ve aşkı uğruna ülkesinden, sevdiklerinden ayrılarak oraya giden bir başka kadın ile başlıyor Gwen ile.

Aşk ve Savaşın Şarkısı - Kitap Yorumu

Gwen'in gemide tanıştığı bir adam zaman zaman tesadüfen karşısına çıkıyor ve farkında olmadan hikayenin bir başka kahramanı oluyor. 

Gwen'in Seylan'daki yaşamı da pek kolay geçmiyor aslında. Oraya ve oranın kurallarına uyum sağlamaya çalışırken, kocasının hayatına, sırlarına da dahil olmaya çalışıyor ama bu her zaman mümkün olmuyor. Yine de her seferinde birbirlerine duydukları aşk ve tutku onları bir araya getiriyor. Mutluluklarının en yükseğe ulaştığı nokta ise hamile olduğunu anladıkları an. Tam herşey yolunda iken Gwen'in hayatı doğum yaptığı anda değişiyor. İkiz bebeklerinin birinin beyaz bir bebek olmaması, hayatını bir anda cehennneme çeviriyor. 

Aşk ve Savaşın Şarkısı - Kitap Yorumu

Kitabın diğer detaylarını anlatmayacağım tabi ki :) Bazı sırların, insan hayatını nasıl değiştirebileceğini, sadece kendine değil çevrendeki bir çok kişiye de zarar verebileceğini, herşeyi tek başına düşünmeye çalışmanın ve gerçekleri araştırmadan olasılıklar üzerinden karar vermenin ne büyük hatalara neden olabileceğini anlatan bir kitap oldu benim için.

Gelelim Kitap ve DetaylaraYazar :                                   
Dinah JefferiesYayınevi  :                             Nemesis Kitap


Basım Yılı :                           2016


Sayfa sayısı :                        525

Kitabın Özgün Adı :             The Tea Planter's Wife
Fiyat :             27.50 TL   ( Birçok online satış sitesinde ve yayınevinin kendi sitesinden indirimli (16,50 TL ) alabilmeniz mümkün)


Yazar kitabı yazmaya üvey annesinin Hindistan ve Burma'da geçen çocukluk anılarını anlatması ile karar vermiş. Oldukça yoğun bir araştırma devresi yaşamış. Sri Lanka ve çay bahçelerini ziyaret etmiş. Bir çok kaynaktan yararlanmış. Sonunda da sadece aşk kitabından daha fazlasını yazarak bizlerle buluşturmuş.

Bir başka yazıda görüşmek üzere 

Sevgiler

Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...