26 Eyl 2017

Uzun Bir Aradan Sonra


Uzun bir aradan sonra herkese merhaba,

Bazı zamanlar vardır ki, en sevdiğiniz şeyleri bile yapamayacak duruma gelirsiniz. Bu yazda benim için böyle bir dönem oldu. Yaş ilerleyince ;) ya da çocuklar işin içine girince işler değişiyor bunu bu yaz bir daha anladım.

O kadar uzun saatler çocuklarla dışarı da kaldık ki, resmen dışarıda olmaktan bunaldım. Sabahın erken saatlerinde başlayan havuz, bahçe ve park serüvenimiz neredeyse gece yarılarına kadar sürdü. Yorulmadım mı? Tabi ki çok yoruldum ama çocuklarla uzun saatler geçirmenin dayanılmaz keyfi gündüz her ne kadar , hadi eve gidip dinlenelim diye gözlerinin içine baksam da, gece onlar uyuyunca baktım ki beni çok mutlu ediyor.


Zaten uzun zamandır sosyal medya zehirlenmesi yaşıyordum sanırım bu bana çok iyi geldi. Bu arada da ister istemez blogdan çok uzaklaştım. Yalnız size bir şey diyeyim mi, yazmak insanın içine işliyormuş. Biriken yazılarım nedeniyle kendimi çok bunalmış hissetiğim anlar oldu. O anlarda ise şunu düşündüm, ben her zaman yazabilirim ama bir daha belki çocuklarımla bu kadar yakın olamayabilir ve bu kadar uzun süre birlikte zaman geçiremeyebilirim.Hayat bir anlık birşey, bir an varsınız bir an yoksunuz. Geriye sevdikleriniz ve sevenlerinizde bıraktığınız hatıralar kalıyor. Blog yazmak da öyle değil mi diyenleriniz var diye hissediyorum :) Ama düşünsenize internetin ülkemize geldiği zamanlardan beri bir çok sosyal medya mecraası ve hosting sağlayan şirketler oldu. Birileri blogunuzun adresine para ödemediği ya da free servisler kapandığı an an hepsi uçup gidiyor.  O yüzden sevdiklerimize daha çok vakit ayırmak gerektiğini düşünüyorum.


Şimdi okullar açıldı. Ege 3. sınıfa gidiyor. Efe Deniz ise bu yıl anasınıfına başladı. Alışma süremiz geçince yazacak çok vaktim olacak. Yazmayı çok özledim.

Sizinle bu yazdan daha çok fotoğraf paylaşmak isterdim ama yazın bozulan telefon ile bir çoğu gitti resimlerin :(

Bir başka yazıda görüşmek üzere
Sevgiler
Şafak


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...