15 Tem 2017

Şans Kurabiyem Kitap YorumuMerhaba,

Yeni bir kitap yorumu ile sizlerleyim.  Çocuklardan pek fırsat bulamasam da her hafta bir kitap okumaya çalışıyorum. Bu hafta ki kitabımda Dex Kitap tarafından Ocak 2017 de yayımlanan Şans Kurabiyem kitabı. Kitap 260 sayfa.


Dex Kitap, Doğan Yayınlarının bir alt markası. Ktabın yazarı Sinem Çelebioğlu 'da Dex Kitap'ta aynı zamanda editör. Özgeçmişini okuduğunuzda ve kitapta ki bilgiler birleşince insana acaba kendi hayatını mı yazdı diye sorduruyor :)Tesaduflere inanır misiniz?

.... Ben inanmam. 

Peki hayallerinize ulaşmayı mı seçerseniz yoksa gerçeklerle yasamayı mi?


..... Sanırım her ikisini de...


Yazar Sinem Çelebioğlu kitabında, gerçeklerle yüzleşmeye gücü olmayan Mavi'yi anlatmış. Hayata tekrar tutulabilmesi icin de, hayal ettiği yaşamı satırlara dökmek ve olmak istediği kişiye hayat vermek yeterli olmuş mu acaba derseniz cevabı kitapta 😊


Mavi'yi çok sevmedim. Hatta kızdım. Bir aşk icin ne kendini ne de onu sevenleri üzmeye hakkı yoktu. Aşk bu gelir geçer... Aşk için acyı çok uzatmamak lazım dşye düşünüyorum.


Olmak istediği karakteri ise sevdim. Nedense ona karşı içimde bir şevkat duygusu oluştu. 

Siz hiç kendi hayatınızı yeniden yazmak istediniz mi?

Mavi istedi...

Ve uyku tutmayan bir kış sabahı, geçti bilgisayarın başına.

Serbest bıraktı parmaklarını klavyenin üzerinde.

Yazdı, yazdı, yazdı....

Kitap hakkında benim yorumlarım böyle. Okumaktan sıkılmayacağınız, bazı sahnelerde sizi güldüren bir kitap.  Tavsiye edermisin derseniz ederim tabi ki :)

Bir başka yazıda görüşmek üzere
Sevgiler

Şafak
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...