29 Haz 2016

Kaybolan İnsanlığımız Hepsi BuMerhaba,

Türkiye Saadet öğretmenin anlattıkları ile çalkalanıyor bugün. Aslında olay eski ne yazık ki... Ancak o günlerde bende dahil bir çok kişi duymadı, öğrenmedi. Ben size olayı baştan anlatmayacağım. İnternette arattığınızda bir çok haber bulabilirsiniz. 

Bu aslında Saadet öğretmenin kendi çabası ile ortaya çıkan bir olay. İşin acı tarafı o yılları yaşayan aileleri de var çocukların. Çok üzücü. Ülkemizin şu an içinde bulunduğu durum aslında tam olarak şu. 

Bizler korku toplumuyuz. Herkesin ödü kopuyor. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın olayı. Size nasıl anlatsam hissettiklerimi bilemiyorum. Öyle çok kızıyorum ki. Hayatımızda her an her dakika karşımıza çıkıyor umursamazlıklar. Bulunduğu mevkiiyi kötüye kullanan bir çok insan var çevremizde. 

Çalışanına taciz uygulayan patronlar, öğrencilerine şiddet uygulayan öğretmenler, yaşlı hastalara kötü davranan doktorlar, suçluları savunarak cebini dolduran avukatlar, çocukları başından gitsin, yarın öbür gün kolay iş bulsun diye, küçücük yaşta bazı okullara yollayan anne - babalar. Komşusunun çocuğu haksız bir uygulamaya uğradığında , nasılsa benim çocuğuma bir şey olmadı diyen komşular. Bu liste uzar gider..... 

Bazen kendi adıma baş kaldırsam da olup biten bir şeylere yetmiyorum yetemiyorum. 

Ben sizlere bu satırları yazarken AHL 'de bombalar patladı, onlarca insan hayatını kaybetti. Ne diyeyim ki ben. Allah kahretsin ki hayatımız, yaşama bakış açımız b.k. gibi. 

O kadar yozlaşmış, kirlenmiş, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen bir toplum olduk ki, Allah sonumuzu hayr etsin. Önce insan, önce vatan, önce bayrak diyebildiğimiz an, yeniden düzelecek her şey ama benim artık insanlardan umudum yok. Küçücük olaylarda bile birlik olamıyoruz, böyle olaylarda mı oturup takkeyi öne alıp düşüneceğiz. Neden böyle oldu, bu saatten sonra ne yapabilir diye düşünecek daha da önemlisi düzeltmek için adım atacak adam kalmadı memlekette. 

O insanlar oralara kadar gelebiliyorsa,bu ülkenin herhangi bir karış toprağında silahlar, bombalar patlıyorsa bir yerde bir şeyler yanlış. Gören kafasını çeviriyor aman başım belaya girmesin diye. Yazıklar olsun, bu ve benzeri adamları kollayanlara, koruyanlara, yardakçılarına, onlarla el ele cebini dolduranlara. İnsan hayatı şu dünyadaki her türlü düşünce ve güçten daha önemli.


Herkes suçlu bugün ülkemizde yaşanan tüm olaylarda..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...