28 Eyl 2015

Öğretmenler Günü İçin Seçenekler


Herkese merhaba,

Okullar açılmak üzere. Geçen seneden beri okul ve öğretmen konusundaki hassasiyetimi bilmeyen yoktur. Ege bu yıl 1. sınıfa başladı. Şimdilik öğretmeni iyi birine benziyor ama yinede sonra ne olacağı konusunda heyecanlanmaya başladım. Benim için öğretmen çok önemli. Çocuğu okulu sevdiren yada okuldan uzaklaştıran konuların en başında geliyor öğretmen. 

Veli ve öğretmen uyumu da çok önemli. Velilerin öğretmenle sağlıklı bir iletişim kurması çocuğunuzla ilişkisini de etkiliyor. Mesela ben ilkokul öğretmenimi çok severdim. O da beni. Uzun yıllar görüşmeye devam ettik. Benim için öğretmeni mi mutlu etmek çok önemliydi. Sadece onun için ders çalıştığımı bile hatırlarım. 

O dönemde de aileler öğretmenlere hediye alırlardı. Şimdi ki gibi fazla hediye seçeneği yoktu tabi o günlerde. Hediye siteleri de. Keşke olsaymış. Geçen gün siteler arası gezerken gördüğüm bir sitede, birbirinden güzel hediyeleri görünce, bir kere daha keşke dedim. Bu sene öğretmenler günü kutlandığında, kişisel olarak da buradan alabilirim. Toplu alınacak hediye içinde tavsiye edebilirim diye düşünüyorum. 

Atacağı adımı önceden hesaplayan biri olarak, mesela neler alabilirim diye şimdiden bir liste yaptım bile. Fiyatları bakımından da uygun buldum Hediye Sepeti.com 'u. Öğretmenimizin henüz erkek mi yoksa bayan mı olacağını bilemediğim için her ikisi içinde tercihler yaptım. Belki sizinde işinize yarar önümüzdeki günlerde. Ama önce her iki cinsiyet içinde uygun olacak hediyelere bakalım isterseniz.Okulda yada özel hayatında kullanabileceği bu kupa, porselenden. Üzerinde isim de yazdırabiliyorsunuz. Ayrıca sıcak su ile üzerindeki yazılar belirginleştirilebiliyor. 

   

İsme özel kaşeli kalem de beğenilecek ürünlerden diye düşünüyorum. Alman yapımı olan bu  kaşeli kalem, dokunmatik telefon ve tabletlerde de kullanılabiliyor.


Bu hediyeye ise gerçekten bayıldım.  Saatli Ahşap Pano üzerine öğretmeninizin resmini işletebilir. Yanına istediğiniz şiiri yazdırabilir ve isim ekletebilirsiniz. Hangi öğretmen, böyle bir hediyeyi beğenmez ki :)


Harf işlemeli bu deri ajandanın 4 farklı renk seçeneği var. Tüm öğretmenler için seçilebilir. Ayrıca iç tarafında 4 adet kartlık yeri de varmış. 
Bir diğer beğendiğim hediye ise bu Atatürk imzalı kartvizitlik kalem seti. Öğretmenim buna bayılırdı eminim ve hala evinin baş köşesinde tutardı. Hediye paketinin içinde, Atatürk imzasının altında isminiz olan bir kartvizitlik ve 2 yine adınız yazılı 2 kalem bulunuyor.
2 farklı boyutta bulunan yine kişiye özel duvar saatleri var sitede. Mesela matematik öğretmenine matematik sembollü, edebiyat öğretmenine Edebiyat sembollü saatler :) Üzerine yine isim, tarih yazdırabiliyorsunuz. Üst ve alt kısımdaki mesaj alanına da istediğiniz mesajı ekletebiliyorsunuz. 

Bunlar gibi bir çok hediye seçeneği var. İnsan hangisini seçeceğini şaşırıyor. İnternet sitesinden hediye seçmek, zaman problemi yaşayanlar içinde iyi bir çözüm. Bir çok anne ve babanın çalıştığı göz önüne alınırsa, hem hediye için dolaşmaktan kurtuluyorsunuz hem de kişiye özel alabiliyorsunuz. 

Sizler hangilerini beğendiniz?

Sevgilerimle
Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...