18 Oca 2015

ESSİ GÜZELLİK MERKEZİ AYAK DETOKSUNDA ÇOK ŞAŞIRDIM

Merhaba,

Bugün daha önce katıldığım Tarçın Pasta Evi 70'ler etkinliğinde hediye edilen ayak detoksu hediyemi kullanmak için Essi Güzellik Merkezindeydim. Daha önce konu hakkımda hiç bilgim yoktu, nasıl bir işlem olduğunu merak ediyordum.

Essi Güzellik Merkezi aslında İzmir kökenli bir firma. Genel merkezleri İzmir'de bulunuyor. İstanbul Nişantaşında ki şubeleri de İstanbul'un merkez şubesi. Türkiye genelinde 20 adet şubeleri bulunuyor. İçerisi çok güzel, zevkle döşenmiş.

Size işlemden bahsedeyim biraz. Detoks işlemi ile vücuttaki hastalık ve zararları atıkların vücuttan temizlenmesi sağlanıyor. Her bir ayak da 60 adet akapunktur noktası ve 7000 sinir ucu bulunuyor. İşlem yaklaşık 20 dakika sürüyor ve bu sırada siz oturup bekliyorsunuz. Resimde gördüğünüz makinanın  bir parçası nabzınızı ölçmek için kolunuza takılıyor.


Ardından hazırladıkları suyun içine makinanın bir diğer parçası konuyor ve ayaklarınızı sokuyorsunuz. 


Vücuttaki zararlı maddeler, toksin ve asitler artı iyonlara sahip, suyun içine koydukları makina ise suya eksi iyon veriyor. Bu şekilde ter bezlerimiz ve sinir uçlarımız yolu ile vücuttaki  bu zararlı maddelerden kurtulmuş oluyorsunuz.

Bundan sonraki resimler midenizi bulandırabilir sizi uyarmak istiyorum. İşlemin 10. dakikasında suyun rengi böyle olmuştu.


İşlem sonunda ise böyleydi


Suyun simsiyah ve böyle köpüklü olması size acaba içine bir başka madde koymuş olabilir mi diye düşündürmüş olabilir. Ben de merak ettim ve sordum. Hayır hiç bir şey koymuyorlarmış, sadece su varmış. Suyun rengine bakarak nasıl beslendiğiniz ve yaşam alışkanlıklarınız hakkında yorumlar da bulunuyorlar ve söyledikleri bana çok uydu. 

Pedikür yaptırdığınız dönemlerde bir de ayak detoksuna giderseniz vücudunuza çok fayda sağlayacağını düşünüyorum. Malum pedikür sonrası gözenekler açılmış oluyor ve daha fazla fayda sağlayabilir. 

Bu farklı deneyimi bana yaşattığı için sevgili arkadaşım Fatma Samsa Yılmaz'a ve Essi Güzellik Merkezine teşekkür ediyorum. 

Essi Güzellik Merkezinin şubelerini buradan görebilirsiniz.

Hepinize sevgiler

Şafak

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...